SK Kuřim – DDM Strážnice 25:21

Předsunuté utkání mladších žákyň se hrálo v pátek 14. 2. 2020 v kuřimské sportovní hale a tím začala jarní sezóna. Na podzim kuřimské házenkářky prohrály těsně 20:22, zatímco na turnaji v lednu strážnické družstvo porazily, proto bylo utkání zcela otevřené. Potřebovali jsme vyhrát, aby se kuřimské družstvo na třetím místě v ligové tabulce odpoutalo právě od čtvrté Strážnice.

Za Kuřim byly trenérkou Veronikou Laubovou k zápasu nominovány: Petra Juránková, Kristina Važanová – obě brankářky, Kristýna Němcová 12 branek, Kateřina Sedláčková 8, Terezie Kosmáková, Klára Hodaňová 1, Anna Bulhartová 1, Ema Veselá 2, Karolína Jandová, Michaela Ondroušková 1 a Michaela Hanáková. V sestavě scházelo šest nemocných hráček.

Vedení v utkání se ujalo družstvo Strážnice, hned v další minutě srovnala K. Sedláčková na 1:1 a ve 3. min. dala K. Němcová na 2:1 pro Kuřim. Hráčkám Strážnice se ještě podařilo vyrovnat na 2:2, ale od tohoto stavu až do konce vedlo kuřimské družstvo. Průběh zápasu neměl žádné výkyvy. Opakovaly se situace, kdy kuřimské házenkářky vedly o 1 až 2 branky, výjimečně o 3 góly a strážnické hráčky je ve střílení gólů stíhaly. Ve 14. min. prvního poločasu vedlo kuřimské družstvo největším rozdílem 10:6. Byl to urputný boj, u obou družstev založený na dvou klíčových hráčkách v poli, u kuřimského na střelkyních K. Sedláčkové a K. Němcové, které jako tradičně doplňovala v prvním poločase výtečná brankářka P. Juránková. Obraz hry se v posledních pěti minutách začal lépe vyvíjet pro družstvo Strážnice, které snížilo brankový rozdíl až na 12:11, ale za stavu 13:11 nedokázalo proměnit sedmimetrový hod. Poločas skončil 13:11.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Kuřimačky střílely góly a házenkářky ze Strážnice dotahovaly. V 10. min. druhého poločasu byl rozdíl vstřelených branek 19:14. Trenérka měnila postavení hráček na hřišti při obraně k eliminaci nejlepších hráček Strážnice a v útoku k překvapení a nalezení nejlepší pozice pro střelbu. V 16. min byl stav 22:16, a to bylo již dostatečné skóre k dovedení utkání do vítězného konce. Potom ještě padaly branky na obou stranách až do konečného skóre 25:21.

Vítězným utkáním získala Kuřim cenné dva bodu, které se budou hodit při závěrečném bilancování. Pozitivem je také vstřelení gólů dalšími hráčkami mimo obvyklé střelkyně.