Strážnice v dohrávce body ubránila

Dohrávka 3. kola JM ligy mladších žaček (6. 11. 2021)

DDM Strážnice – SK Kuřim 31:17 (13:6, 23:12)

V sobotu si namířily kuřimské mladší žačky autobusem na Slovácko k dohrávce utkání 3. kola do haly ve Vnorovech. Ta svými rozměry nesplňuje rozměry soutěžního hřiště, ale působí útulně. Strážnice je historické šestitísícové městečko na levém břehu Veličky, ale vlastní sportovní halu postrádá. Zatímco v roce 1663 se Strážnice ubránila nájezdu Turků, v sobotu v azylu ve Vnorovech ubránila body proti kuřimským Kuřatům.

Kuřimské žačky sehrály odložený zápas proti holkám ze Strážnice v naději, že napodobí vyrovnaný duel před sezónou, když na domácím turnaji prohrály těsně o jednu branku. Hovořit o utkání mladších žaček ovšem zcela neodpovídá realitě, protože na hřišti v dresu domácí Strážnice nastupují na povolenou vyjímku také chlapci, kteří se rozhodující měrou podílí na hře Strážnice. Zápasu dominoval mohutný bijec František, který svými kilogramy na spojce hrnul palubovku pod sebou. Urostlý chasník nastřílel 12 branek do kuřimské sítě a prakticky sám rozhodl o výsledku utkání.

Na výsledek trenéři ale nehleděli a motivovali dívky, aby se soustředily jenom na svůj výkon. Zápas mezi děvčaty byl totiž jinak hezký a hra byla vyrovnaná. Hostující Kuřimanky však trestuhodně zaspaly úvod utkání, když v osobní obraně hrály pasivně a vlastními chybami nabízely brankové příležitosti svým soupeřům, a tak už po 3 minutách hry prohrávaly 6:1. "Proklatě dobrá Kuřata" zůstala své přezdívce hodně dlužna a první desetiminutovka skončila jednoznačně 13:6. 

Do klasické části hry domácí opět po pauze naskočili lépe a šňůrou dalších 3 branek odskočili už na rozdíl 10 branek, když František upravil skóre už na 16:6. Teprve potom se kuřimské dívky osmělily a další hra už byla vyrovnanější. Druhou část hry vyhráli domácí o 4 branky (10:6) a třetí část jen o 3 góly (8:5). Domácí hráli pasivní a zataženou obranu, která bránila brankoviště a jenom se sunula na šestce. Holky z Kuřimi tak využily příležitosti ke střelbě a souhrou si připravily hezké branky ze spojek, kde nejvíce hrozila Klára Hodaňová a Kája Jandová. V úzké hale se tentokráte vůbec nedařila hra křídel, které marně hledaly správná postavení.

Družstvo bylo oslabené o početné marody na hřišti i na lavičce, ale využilo, že nová děvčata přinesla zdravotní prohlídky a soutěžní premiéru v kuřimském dresu si tak odbyly hned čtyři nové hráčky. Hned ve svém prvním zápase se brankou střelecky zapsala Nikča Pragerová. V bráně za nemocnou brankářku dobře zaskakovala nově Elenka Šmídová, ale v polovině zápasu musela odstoupit pro bolavé koleno a zápas hezky odchytala hráčka z pole Eva Vlčková.

Sestava a branky Kuřimi:

Elena Šmídová, Eva Vlčková – Nikola Pragerová 1, Martina Sliwková 1, Dominika Kosmáková, Kristýna Kubová, Martina Zbranková, Hana Němcová 3, Klára Hodaňová 6, Karolína Jandová 4, Magda Horáčková 1, Markéta Šimáčková. Trenéři Ladislav Dvořák a Jana Riznerová.