Turnaj v Hodoníně mladší žačky projely

V sobotu 4. listopadu 2023 se kuřimské mladší žačky projely do Hodonína a všechny zápasy projely. V turnaji předvedly dobré začátky zápasů proti Měnínu a Hodonínu, ale to bylo proti silnějším soupeřům málo. Po podzimní části JM ligy končí kuřimská Kuřátka na osmém místě tabulky JM ligy se ziskem sedmi bodů.

Poslední soutěžní turnaj JM ligy se týmu zkomplikoval už při samotném odjezdu z Kuřimi, kdy ráno museli trenéři improvizovat a místo dohodnutého autobusu vyrazit s pomocí aut rodičů (děkujeme), aby stihli začátek prvního zápasu.

Do Hodonína tým dorazil nakonec včas, ale první zápas proti Bohunicím by snad bylo lepší zaspat nebo brzy zapomenout. Na 1:3 ještě otevřela skóre po hezké kličce Jolana Novotná, ve hře ale jinak správně nefungovalo téměř nic. Po poločase 1:10 se v tréninkovém tempu zápas dohrával. Vinou mnoha technických chyb působily kuřimské holky na polovině soupeře jako ztracené, nedokázaly se zvednout ani střídáním a zápas stal jednostrannou záležitostí, přestože trenérky soupeřek v závěru stáhly jednu hráčku ze hry do dobrovolného oslabení. Pozitivní bylo, že premiéru v zápase si tak odbyla nově příchozí Anička Rašovská nebo další z minižaček Laura Štenglová. Po více než dvouměsíční pauze se brankou ze spojky vrátila k házené Eliška Nováková. Světlým momentem byla také bojovnost Lucky Šimáčkové na pivotu, která si vybojovala sedmičku. Trenéři měly naplněnou lavičku na maximum a připravili dvě sedmičky hráček, které se na všech postech pravidelně střídaly, aby každá hráčka dostala stejný prostor ve hře.

V druhém zápase holky z Kuřimi nastoupily proti Měnínu, což byl srovnatelný soupeř s Bohunicemi (Měnín totiž Bohunice v dalším zápase o tři branky porazil). Na tento duel trenéři motivovali tým, aby se holky přestaly bát hrát a rozpomenuly se, jak v minulém kole nad Měnínem překvapivě vyhrály. První čtvrtinu zápasu se opravdu hra kuřimských holek výrazně zlepšila a ještě v 6. minutě bylo skóre vyrovnané 2:2, ale pak se obrana kuřimských holek po dvou vyloučeních znovu rozsypala, což zápas rozhodlo. Kuřátka nestíhala náběhy soupeřek, které střílely pohodlně z vyložených pozic na brankovišti. Někdy se o bránění kuřimské holky po hřichu ani nepokoušely. Dobrý výkon na obraně předvedla pivotka Magda Červená, která se snažila bránit za všechny ostatní. V útoku se kuřimské holky pokoušely o zakončení bez pohybu nebo z pozic, ze kterých branky často nepadají. Náskok Měnína tak narostl na 2:9. Ve druhém poločase se kuřimské holky znovu zlepšily, pokoušely se více o kličky a náběhy do mezery, čímž se hra znovu srovnala. Dokonce stáhly náskok soupeřek na čtyři branky, ale na více už neměly sílu.

Začátek posledního zápasu proti Hodonínu a celý první poločas hrál tým jako vyměněný. Obrana byla proti urostlejším soupeřkám pohyblivá, nechyběla správná energie a start na míč, proto dokázala souhru Hodonína deptat napadáním. Nejlepší v tom byla Katka Nedomová, která se zčista jasna probudila a zapsala hned třikrát do střelecké listiny. Další vypíchnutý míč nebojácně využila minižačka Aneta Šášková. Kuřimské holky si tak vypracovaly náskok 5:2 a zdálo se, že favorizovaný domácí tým mají na lopatě. V druhé polovině zápasu ale přišel velký zlom, kdy množstvím individuálních chyb padla na kuřimskou hru znovu černá deka, a tak Kuřim lacině nabídla Hodonínským obrat. Sebedůvěra holek se minutu za minutou vytrácela a zápas dohrávaly v útlumu, když zbytek zápasu prohrály 0:12. Pozitivem bylo, že si opět všechna děvčata zahrála přibližně stejný čas ve hře.

Poučením z turnaje by mohlo pro holky být, že s každým týmem mohou hrát vyrovnané zápasy, pokud se na tréninku budou snažit dělat vše s pokorou a poctivě, aby se lépe naučily základní věci. Pak začnou fungovat elementární dovednosti, jako jsou nahrávky do pohybu nebo pohyb bez míče, ve kterých hodně zaostávají. Týmy soupeřů jsou složené z holek, které mají už něco odehráno, zatímco kuřimskému týmu nějaké zkušenější hráčky s vyjímkou jedné brankářky chybí a s pomocí pokračujících náborů nových holek teprve tým budujeme. Je toho před námi ještě opravdu hodně, co budeme zlepšovat.