V Hodoníně se hrálo 6. kolo JM ligy starších žaček

Šestý turnaj, první v jarní části soutěže, se uskutečnil 17.2.2024 v Hodoníně. Za kuřimské družstvo nastoupily: Marion Karásková, Markéta Mifková, Vanda Ondrášková, Dominika Kosmáková, Hana Němcová, Julie Plachá, Berenika Martincová, Eva Vlčková, Tereza Hušková, Karolína Hloušková, Emma Marečková a brankářky Klára Bylicová a Zuzana Straková. Družstvo bylo oslabeno o několik nemocných hráček a další hráčky ročníku 2009, které ve stejném termínu nastoupily v Chrudimi za mladší dorostenky. Trenérka byla Lenka Kristová. Hrálo se 2 x 15 minut.

Tatran Bohunice – SK Kuřim 13:13

Na podzim bohunické družstvo sice většinu utkání s kuřimským prohrálo, ale postupně se zlepšuje, až poslední utkání před tímto turnajem vyhrálo. Bohunické házenkářky se ujaly vedení a kuřimské srovnaly na 1:1. V dalším průběhu vždy bohunické družstvo vedlo a kuřimské skóre dorovnávalo. Hráčky obou týmů se nedostávaly do brankových pozic, mnoho gólů nepadalo, takže v 10. min. byl stav utkání jen 2:2. Ve 13. min se přeci jen více zadařilo bohunickému týmu a ujal se vedení 7:5. Kuřimská Mifková snížila na 7:6. Když bohunická děvčata neproměnila sedmičku, stejným skóre skončil i první poločas.

Druhý poločas zahájila bohunická děvčata opět neproměním sedmičky, ale kuřimská toho nevyužila k převzetí vedení. Místo toho bohunické hráčky zvýšily vedení na 8:6. Teprve po 5 minutách druhé půle Hušková srovnala na 9:9 a v 6. min. se kuřimský tým po sedmičce Němcové poprvé ujal vedení 10:9. Kuřimská děvčata opět promarnila velkou šanci poté, co bohunické hráčky neproměnily dvě sedmičky po sobě. Bohunický tým pak srovnal na 10:10. Do konce utkání se vedení ještě dvakrát poměnilo, až v 15. min. dostala naše děvčata do vedení 13:12 Martincová. Bohunické hráčky měly poslední slovo a upravily skóre zápasu na konečných 13:13. Možná k remíze pomohlo i to, že nehrály nejlepší střelkyně obou družstev. Z průběhu utkání byla zřejmá vyrovnaná hra obou družstev a spravedlivé rozdělení bodů, i když si hráčky každého týmu přály zvítězit a dělaly pro to vše, co umí. Góly za Kuřim vsítily: M. Mifková 2, H. Němcová 6, B. Martincová 2, E. Vlčková 1, T. Hušková 2.

SK Kuřim – HK Ivančice 8:22

Ivančické družstvo je v jihomoravské lize nejlepší a s náskokem vede tabulku soutěže. V tomto zápase nás tedy čekal nejtěžší soupeř. Náš tým se Karáskovou ujal vedení 1:0, ivančický vyrovnal a poté se ujal vedení 2:1. Kuřimský vyrovnal na 2:2 znovu Karáskovou. Ivančické hráčky se opět dostaly do vedení, poté kuřimské v 7. min Huškovou srovnaly na 4:4. K rozhodující změně došlo v 10. a následujících minutách, kdy byl stav utkání pořád ještě vyrovnaný a skóre jen 6:7 pro Ivančice. Ivančická trenérka si vzala timeout. V dalších minutách ivančické hráčky daly čtyři góly po sobě a poločas skončil 6:11. Hned ve 3. min. druhého poločasu udeřila ivančická děvčata znovu, za stavu 6:12 dala šňůru pěti gólů a v 8. min. bylo skóre 6:18. Kuřimské družstvo hrálo pomaleji než soupeř a brankové šance si vytváří jen obtížně. Hra se dále vyvíjela v duchu popisovaného stavu. Ivančické hráčky přidaly čtyři góly, kuřimské jen dva a to byl konec utkání. Branky daly: M. Karásková 2, B. Martincová 3, E. Vlčková 1, T. Hušková 2.

HK Hodonín – SK Kuřim 15:15

První poločas skončil 5:5, druhý 10:10, přičemž před koncem utkání vedly hodonínské hráčky 15:14. Po zachycení míče na polovině hřiště a sólu srovnala Němcová na 15:15. U kuřimského družstva a jeho příznivců propuklo obrovské nadšení. Za kuřimské družstvo skórovaly: M. Karásková 3, B. Martincová 2, H. Němcová 7, E. Vlčková 3.

Sokol Měnín – SK Kuřim 17:9

Měnínské družstvo se stále zlepšuje a prokazují to i výsledky utkání. Hráčky Měnína zahájily utkání lépe, ujaly se vedení, a i když neproměnily sedmičku, v 7. min. vedly 3:0. Kuřimské hráčky nejprve Mifkovou a Němcovou snížily na 3:2. Ještě dvakrát se našim hráčkám podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, a to na 5:4 a 6:5 ve 14. min. Vždy u toho byla Němcová. Do konce poločasu ještě měnínské házenkářky upravily svůj náskok na 8:5. Nic ale nebylo rozhodnuto.

V průběhu druhého poločasu se hráčky soupeře postupně rozehrávaly, dávaly po dvou gólech za sebou, ale kuřimské házenkářky na to odpovídaly jen jednou brankou. Tím se brankový rozdíl mezi družstvy stále navyšoval ve prospěch Měnína až do konečného stavu 17:9. Z měnínských hráček více vyzařovala snaha probít se obranou, střelit branku a často jim to i vycházelo. Tento elán našim hráčkám scházel. Dost jsme byli tímto jednoznačným výsledkem překvapeni. Za Kuřim góly vstřelily: M. Mifková 2, H. Němcová 5, E. Vlčková 1, T. Hušková 1.