Vangl Cup - ŽELVA 2020 Ivančice

Ve dnech 25. 1. – 26. 1. 2020 se konal v Ivančicích 8. ročník turnaje s názvem Vangl Cup – ŽELVA 2020. Za SK Kuřim se zúčastnily: Kristina Važanová, Petra Juránková – brankářky, Kristýna Němcová, Terezie Kosmáková, Kateřina Sedláčková, Anna Bulhartová, Zuzana Röderová, Karolína Jandová, Pavlína Nečasová, Simona Brychtová a Alena Dvořáčková. Trenérka Veronika Laubová.

Stručně výsledky utkání:

HK Ivančice – SK Kuřim 9 : 13. Branky K. Sedláčková 7, K. Němcová 5, P. Nečasová 1.

SK Kuřim – TJ Sokol Velké Meziříčí 15 : 12. K. Němcová 8, K. Sedláčková 6, S. Brychtová 1.

Slávia Praha – SK Kuřim 19 : 4. K. Němcová 3, K. Sedláčková 1.

SK Kuřim – DHC Plzeň 7 : 21. K. Němcová 7.

SK Kuřim – SHK Velká nad Veličkou 8 : 12. K. Sedláčková 4, K. Němcová 3, P. Nečasová 1.

SK Kuřim – TJ Sokol Písek 5 : 18. K. Němcová 3, T. Kosmáková 1, A. Dvořáčková 1.

SK Kuřim – DHK Zora Olomouc 6 : 11. K. Němcová 5, P. Nečasová 1.

HK Duslo Šala – SK Kuřim 7 : 17. K. Němcová 6, T. Kosmáková 1.

Kuřimské družstvo na tomto elitním turnaji (neúčastnila se děvčata ze Zlína) podalo výkon, který odpovídá jeho možnostem. Porazilo tým Ivančic a V. Meziříčí, se kterými hraje vyrovnaná utkání a bylo i přes prohru rovnocenným soupeřem družstvům z Olomouce a Velké nad Veličkou. Nad jejich síly byly házenkářky z Plzně, Prahy, Písku a Šaly, kde jsou však jedny z nejsilnějších základen dívčí házené v Čechách i na Slovensku. SK Kuřim obsadil 7. místo z 9 účastníků.

Utkání odkryla stav družstva mladších žákyň lépe než jihomoravská liga. Všechna děvčata je možno pochválit za bojovnost a obětavost, se kterou hrála a určitě prokázala, že mají házenou rády a že je baví. Kuřimské družstvo bylo početně nejmenší (druhý den jen 10 hráček), i jinde možná však mají nemocnost či školní lyžařské kurzy. Naše hráčky jsou velice různé co do házenkářských dovedností i fyzických schopností. Jsou v něm děvčata, která trénují několik let, ale i ta, která trénují jen několik měsíců. Kuřimský tým má malý počet velmi dobrých hráček, k nimž patří obě brankářky a 2 – 3 hráčky v poli, viz střelkyně gólů. Při absenci byť jen jedné z nich je to výrazně poznat na charakteru a výsledku hry. Nemohly jsme totiž nechat střídat rovnocenné hráčky. Škoda jen, že po skončení turnaje nebyla rozpracována a zveřejněna statistika střelkyň. Oficiálně vyhlášená střelkyně turnaje z družstva Šaly dala 43 gólů, naše nejlepší střelkyně Kristýna Němcová dala neoficiálně 40 gólů.

Účast na tomto turnaji byla po sportovní stránce přínosná a je z ní možno čerpat pro další rozvoj jednotlivých hráček i družstva jako celku. Také SK Kuřim postupně zakládá tradici turnajů družstev všech kategorií. Z ivančického turnaje je možné se poučit v tom, že měl nejen dobrou sportovní úroveň, ale byl organizačně, materiálně a pro veřejnost i hráčky propagačně bezchybně zajištěn. 

P. Němec