Vangl Cup Želva 2022: prověrka na 9 zápasů

V redukované sestavě se kuřimské holky vypravily na VANGL CUP ŽELVA 2022 do Ivančic, který byl kvalitní prověrkou a kde se s nimi střetly týmy Plzeň, Praha - Háje, Zlín, Písek, Velké Meziříčí, Veselí n/M, Žeravice, Strakonice a domácí Ivančice. 

Dobře obsazený třídenní turnaj se odehrál v termínu 21. - 23. ledna. Protože kuřimská děvčata dojížděla, tak páteční program se obešel bez účasti Kuřimi, ale o to větší zápřah byl o víkendu. Mezi zápasy nebyly žádné prostoje, takže program zápasů rychle ubíhal, přestože se hrálo na jediném hřišti. Pro převážně nezkušené družstvo mladších žaček Kuřimi byl dobrou příležitostí sehrát řadu kvalitních zápasů proti lepším soupeřkám a proti týmům, s nimiž se v soutěži nepotkávají.

Kuřim reprezentovaly Nikola Pragerová, Martina Sliwková, Nela Bartuňková, Dominika Kosmáková, Evelína Pospíšilová, Kristýna Kubová, Hana Němcová, Klára Hodaňová, Alžběta Farkašová, Elen Šmídová a brankářka Zuzana Straková. Trenéři vyjeli ve složení Ladislav Dvořák a Jana Riznerová.

Devět zápasů musely zvládnout ve dvou dnech, což bylo po fyzické stránce náročné, ale všechny hráčky si alespoň hodně zahrály a bez bodů nakonec taky nezůstaly. Individuálně zářila Klára Hodaňová na rozehrávce, ale na ostatních postech chyběla ochota riskovat průnik do obrany soupeře. Turnaj holkám ukázal, že bez vzájemné souhry, správného nasazení a bojovnosti celého týmu se vyhrávat nedá. Lepší výkon podala děvčata v neděli, kdy se obraz hry podařilo změnit a kdy náladu týmu oživila další dvě děvčata, zejména na spojce hrající Hanka Němcová.

„Kuřimské družstvo i přes dosažený výsledek nebylo až tak špatné. Většina týmů äle měla kromě sedmi děvčat ve hře dalších 5–7 na střídačce, často stejně dobrých hráček. Výjimkou byla Kuřim a družstvo z Veselí nad Moravou, pouze s 8 hráčkami, ale z toho čtyři byly velmi kvalitní, jimž se nakonec podařilo vybojovat třetí místo. Kuřim se opírala o výborně hrající K. Hodaňovou, druhý den i H. Němcovou a velmi dobrou brankářku Z. Strakovou. Snaha ostatních děvčat však byla na takový turnaj malá,“ hodnotil v článku pro Zlobici reportér P. Němec.

Výsledky sobota:

Ivančice - Kuřim 11:7, Strakonice - Kuřim 11:2, Písek - Kuřim 12:4, Plzeň - Kuřim 11:3, Žeravice - Kuřim 9:3, Zlín - Kuřim 10:9.

Sestava a branky Kuřimi v prvním dnu turnaje:

Zuzana Straková - Nikola Pragerová, Martina Sliwková 1, Nela Bartuňková, Dominika Kosmáková 1, Evelína Pospíšilová 4, Kristýna Kubová, Klára Hodaňová 22, Alžběta Farkašová.

Výsledky neděle:

Veselí n/M - Kuřim 7:7, Háje Praha - Kuřim 10:7, Velké Meziříčí - Kuřim 9:9.

Sestava a branky Kuřimi v druhém dnu turnaje:

Zuzana Straková - Nikola Pragerová 1, Martina Sliwková, Nela Bartuňková, Dominika Kosmáková, Evelína Pospíšilová, Kristýna Kubová, Klára Hodaňová 15, Hana Němcová 7, Alžběta Farkašová a Elen Šmídová.

Konečné pořadí turnaje:

1. DHC Plzeň
2. TJ Sokol Písek
3. SHK Veselí nad Moravou
4. HC Háje Praha
5. HK Ivančice
6. TJ Sokol Velké Meziříčí
7. HBC Strakonice 1921
8. SK Žeravice
9. HC PSG Zlín
10. SK Kuřim

Fotogalerie z turnaje ke shlédnutí zde.

-pond-