Veselanky v Kuřimi nezaváhaly

3. kolo JM ligy mladších žaček (17. 10. 2021)

SK Kuřim – HK Veselí nad Moravou 15:22

Mladší žákyně nastoupily během dvou měsíců už potřetí proti týmu HK Veselí nad Moravou. Panenky z Veselí vyhrály v Kuřimi srpnový Partner Cities Cup. Soupeřky si tak byly navzájem dobře známé. Při oslabení kuřimské sestavy o rozehrávačku Kláru Hodaňovou (zraněný prst) byl jasným favoritem hostující tým.

Utkání bylo zahájeno desetiminutovou osobní obranou, v níž si začaly o něco lépe hráčky Veselí. Teprve po kuřimském timeoutu  se domácí holky vzpamatovaly a přidaly na pohybu. Díky tomu se nejen obstojně držely, ale dokonce začaly srovnávat skóre.

Ukázala se však převaha základní šestky soupeřek tvořené vyššími hráčkami. Veselanky byly průbojnější ve hře jedna na jednu a dokázaly své útoky úspěšně zakončovat. První část hry skončila pouze o dvě branky 5:7.

V úvodních pěti minutách druhé části hry, hrané už bez osobní obrany, bylo utkání stále vyrovnané, ale potom se podařilo šňůrou čtyř gólů získat házenkářkám z Veselí rozhodující až šestibrankový náskok, který byl do poločasu jen nepatrně korigován 9:14.

Veselská děvčata hrála vysunutou obranu, často i se třemi hráčkami na čáře devíti metrů a mařila rozehrávku kuřimských házenkářek. Navíc se kuřimským hráčkám nedařilo proniknout obranou do situace vhodné ke vstřelení branky. Občas však přeci jen daly střelou z dálky gól trochu nejisté brankářce Veselí.

Na začátku třetí části hry se opět podařilo hráčkám z Veselí vstřelit čtyři góly po sobě a vzdálit se na 9:18. Pět minut před koncem utkání také soupeř prostřídal a na hřiště přišla slabší šestka soupeřova týmu, takže se hra vyrovnala. Kuřimské házenkářky začaly korigovat průběžný výsledek hry několika góly do sítě Veselí, ale vyloučením Vlčkové dohrávala zápas oslabená sestava a na zdramatizování utkání už to nestačilo.

Soupeřky byly lepší v silovějším projevu, individuálních dovednostech a pestřejší útočnou hrou své první šestky zcela zaslouženě zvítězily.