Výprava do Austrie na špagety s párkem

Mládežnická soutěž International Youth Handball League (IYHL) měla další dostaveníčko v rakouském Stockerau v neděli 25. února 2024.

Výprava kuřimských kluků a holek byla omezena kapacitou autobusu, a tak ve všech kategoriích došlo k poměrně vysokému hernímu vytížení zúčastněných hráčů a hráček. Místní klub má pěkný sportovní areál a hezkou halu. Sportoviště jsou svými parametry velmi podobné jako u nás v Kuřimi.

Mladší žactvo hrálo svoje zápasy ve vedlejší hale Millenium. Ta byla už mnohem skromnější. Vypadala jako skladový hangár se čtyřmi holými stěnami bez šaten, ale mezi halami se těch sto metrů dalo v mikinách přeběhnout do zázemí hlavní haly. Hostitelé tam holkám připravily špagety a párky jako milé občerstvení.

Zápasy 3. kola IYHL, kategorie W12

Stupava – Kuřim 21:17

Kuřimské mladší žačky nastoupily nejprve k zápasu s Tatranem Stupava. Hrálo se 2 x 20 minut. Kuřátka z Kuřimi od začátku předváděla velmi dobrou obranu a v zápase favorizované soupeřky, které předtím zdolaly domácí Stockerau, potrápily rychlým přistupováním a získáváním vypíchnutých míčů. Nebály se chodit do kliček mezi vysunutou obranu Stupavy a dobře sehrály kombinace dvojic na spojkách nebo záběhy křídel za obranu. Statečně se kuřimské holky vyrovnávaly také s dosti nečistou hrou soupeřek.

Celý první poločas si Kuřimanky překvapivě udržovaly těsné vedení, až teprve po přestávce překlopily Slovenky skóre na svou stranu, zejména velmi dobrou hrou na jejich pivotku, kam stupavské spojky dobře odehrávaly míč po kontaktu s kuřimskou obranou. Tři minuty před koncem ještě byla šance vyrovnat, ale poslední dvě minuty holky z Kuřimi chybami samy nabídly soupeřkám rozhodnutí. Z naší strany to přesto byl zřejmě nejlepší výkon v soutěži, přestože ani tentokrát neskončil výhrou.

Sestava a branky: Kristýna Sladká, Johana Svídová – Helena Indrová, Natálie Dvořáčková 1, Jolana Novotná 4, Eliška Nováková 5, Klára Kadlecová 1, Kateřina Nedomová 2, Magda Červená, Aneta Šášková 1, Karolína Hloušková a Hana Kadlecová 3.

Stockerau – Kuřim 21:13

Ani ve druhém zápase nebyly kuřimské dívky horším týmem. Vypracovaly si velké množství příležitostí, ale zápas ztratily už v úvodním poločase trestuhodně špatným zakončováním. Částečně za tomu přispěl i fakt, že domácí tým dal do utkání míč velikosti 1, se kterým hrají u nás starší žačky, což našim holkám činilo problémy. Z ideálních střeleckých pozic nebo ze sedmiček opakovaně střílely přímo do rakouské brankářky. Naopak oběma našim brankářkám se už nedařilo tak, jako v předchozím zápase.

Pozitivní bylo, že na obraně se holky dobře pohybovaly a v tomto zápase jsme na rozdíl od soupeřek dokázaly bránit bez vyloučení. Bohužel, naše přesilovky jsme nedokázali plně využít, když přihrávky na naše volné pivotky Magdu nebo Kláru byly pomalé nebo velmi nepřesné. Stockerau tak po zápase zaslouženě slavilo s domácími diváky výhru, ale kuřimské holky mohly odejít se vztyčenými hlavami na párek a špagety.

Sestava a branky: Kristýna Sladká, Johana Svídová – Helena Indrová, Natálie Dvořáčková 2, Jolana Novotná 1, Eliška Nováková 6, Klára Kadlecová 2, Kateřina Nedomová 1, Magda Červená, Aneta Šášková, Karolína Hloušková a Hana Kadlecová 1.