Vyrovnání se v duelu s Ivančicemi nepovedlo

Sympatický výkon podala kuřimská děvčata proti Ivančicím, když ještě deset minut před koncem držely domácí mladší žačky s favoritem vyrovnaný průběh utkání. Z utkání mohly odejít i přes porážku z hlavou vztyčenou.

11. kolo JM ligy mladších žaček (3. 4. 2022)

SK Kuřim – HK Ivančice 15: 21 (5:8, 9:15)

Jihomoravská liga mladších žákyň pokračovala v neděli 3. dubna dalším kolem, tentokrát před kuřimskými diváky. Byli jsme zvědaví, jak kuřimské hráčky proti těžkému soupeři obstojí. Paradoxem bylo, že mistrovské utkání sehrály jediný den poté, co se v sobotu oba soupeři utkali v rámci turnaje Házenkářského desetiboje v Měníně.

Za Kuřim byly k utkání nominovány: Martina Sliwková 3, Nela Bartůňková, Dominika Kosmáková, Evelína Christine Pospíšilová 2, Nela Lepková, Martina Zbranková, Hana Němcová 3, Klára Hodaňová 7, Alžběta Farkačová, Eva Vlčková 1, Tereza Hušková a brankářka Zuzana Straková. Číslo u jména znamená počet vstřelených gólů. Trenéři Petr Ondrášek a Ladislav Dvořák.

Jako první se hrála 10minutovka osobní obrany podle upravených pravidel. Byl to vyrovnaný souboj, v němž házenkářky Ivančic těžily ze hry svých některých vyšších a rychlejších hráček. Na 2 až 3 branky ivančických děvčat odpovídala naše 1 až 2 góly, takže nakonec tato část hry skončila 5:8 pro hostující tým.

Dále se pokračovalo klasicky prvním poločasem. Ivančické házenkářky se usilovně pustily do hry a daly sérií čtyř gólů, takže v 16. minutě byl stav 5:12. V další 10 minutách hry se vzniklý rozdíl ve skóre udržoval, takže nakonec po 25 minutách hry byl stav 9:15 a hráčky odešly na přestávku.

Po poločase nastal nevídaný obrat ve hře ve prospěch kuřimského družstva, které dalo šnůru 5 gólů, které nepřerušil ani time-out trenéra Ivančic a najednou byl ve 32. minutě stav utkání 14:16. Bohužel, na obrat domácím holkám nezbyly síly a ivančické holky dvěma góly znovu odskočily. Trenéři v ten okamžik vytušili, že vyrování se už nepodaří a pokračovali v rotaci sestavy o další střídající hráčky. Ivančice tak znovu upevnily vedení sérií gólů, kterou už narušil jen gól M. Sliwkové.  Druhý poločas skončil 6:6 a celý zápas 15:21.

Můžeme zhodnotit, že to byla vyrovnaná hra, v níž přeci jenom byla lepší děvčata z Ivančic. Oproti podzimnímu měření sil se ale kuřimským děvčatům dá vyseknout poklona za výrazné zlepšení.