Výhra v Bohunicích odměnou za bojovnost

8. kolo JM ligy mladších žaček (19. 11. 2021)

Tatran Bohunice - SK Kuřim 8:24 (4:10, 6:17)

Dvoubodový zisk do tabulky JM ligy si připsala "Proklatě dobrá kuřata" v dohrávaném duelu v Bohunicích. Kuřimské holky se za snahu a bojovnost odměnily pohodovou výhrou o 16 branek.

Utkání mladších žákyň se hrálo, vzhledem k narušení soutěže pandemií, netradičně v pátek odpoledne. Umístění družstva Bohunic v tabulce dávaly naději na dobrý výsledek, ale první fáze hry, kterou byla prvních deset minut utkání osobní obrana, začala vyrovnaně. Osobka je specifická hra, ale často se již v ní může rozhodnout o výsledku, tentokrát však tomu tak nebylo. Kuřim se ujala vedení a bohunické družstvo stačilo ještě, a to naposledy v utkání, vyrovnat jedním ze dvou kluků v sestavě. Ještě v 8. min. mělo utkání stav 4:5. Potom už pomalu přebírala iniciativu kuřimská děvčata a šňůrou pěti gólů na konci „osobky“ a na začátku další části hry navýšila skóre na 4:10.

Dále už byla hra plně v režii kuřimských házenkářek a ty sérií šesti gólů, když bohunické soupeřky skórovaly jen velmi sporadicky, uzavřely první poločas, který se odehrál dílčím výsledkem 2:9.

Hra ve druhém poločase měla podobný obraz jako v prvním. Převaha kuřimského družstva byla jasná a na vstřelené góly odpovídalo bohunické družstvo jen ojediněle. Kuřimští trenéři tak mohli častěji posílat na hřiště méně zkušené hráčky, aby si vyzkoušely hru a předvedly, co umí. Místo brankářky Zuzky Strakové zkusila brankářský post Elenka Šmídová a vedla si obstojně. Po skóre 2:7 v této části hry bylo utkání ukončeno s celkovým stavem 8:24.

Za kuřimský tým nastoupily: Zuzana Straková, Elena Šmídová - Nikola Pragerová, Martina Sliwková 2, Vanda Ondrášková, Dominika Kosmáková 1, Evelina Christine Pospíšilová 2, Nela Lepková, Hana Němcová 3, Klára Hodaňová 13, Karolína Jandová 3, Eva Vlčková. Číslo znamená počet vstřelených branek. Trenéři Ladislav Dvořák a Petr Ondrášek.

Kuřimské družstvo potvrdilo úlohu favorita. Děvčata dobře zahrála, ale měla by i s trenéry pomýšlet na zdolání některých zdatnějších soupeřek.