Z Měnína vezeme 2+2 body a 2+2 prohry

V sobotu 24. 2. 2024 pokračovala jarní část JM ligy mladších žaček turnajem v Měníně, ze kterého si kuřimské týmy vezou po dvou bodech a dvou porážkách.

Do turnaje vstoupil B tým proti Ivančicím, se kterými držel krok pouze prvních pět minut do stavu 4:4. Soupeř pak šňůrou jedenácti góly v řadě zápas přetočil na svou stranu. Zápas tak vinou chyb v obraně, špatnou a nedůraznou střelbou skončil 5:17. Chuť si ale B-tým dokonale spravil srdnatým výkonem a dobrou prací v obraně, když v zápase s Bohunicemi B měl po většinu času zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhrál 7:5. Bojovně holky nastoupili i do posledního zápasu proti Měnínu. Do poloviny zápasu děvčata držela nerozhodný stav, pak ale začala doplácet na neproměňování střeleckých příležitostí, a tak po skončení zápasu svítil na tabuli stav 5:9 ve prospěch Měnína.

A-tým kuřimských žaček se v prvním zápase namlsal výhrou nad B-týmem Bohunic v poměru 17:2. Ze zápasů se silnějšími týmy Měnína a Ivančicemi ale vyšly děvčata A-týmu bez bodu. Krok se soupeřkami držely naše holky pouze polovinu zápasu, ale v druhé půlce přestaly dávat branky, když na vině byla hlavně velmi špatná střelecká produktivita. Týmu také chyběl větší brankový příspěvek zraněné Katky Vrbkové, která z turnaje odstoupila.

Celkově lze říci, že se oba naše týmy prezentovaly poměrně sympatickým výkonem, kdy bylo vidět, jak v útočné tak i v obranné fázi nějaké zlepšení oproti podzimní části soutěže.

 

Výsledky 10. kola JM ligy mladších žaček (sobota 24. 2. 2024):

Kuřim B - Ivančice 5:17 (4:10)

Kuřim A - Bohunice B 17:5 (8:1)

Kuřim B - Bohunice B 7:5 (4:3)

Měnín - Kuřim A 13:8 (7:5)

Měnín - Kuřim B 8:3 (6:1)

Kuřim A - Ivančice 5:9 (3:4)

 

Sestava a branky Kuřim A:

Sladká - Nováková 10, Vrbková 3, Kadlecová Klára 2, Kadlecová Hana 5, Nedomová 2, Červená 6, Hloušková 2, Šimáčková 1, Váňová, Absolonová.

Sestava a branky Kuřim B:

Svídová - Mifková, Indrová, Dvořáčková 7/1, Novotná 3, Procházková, Hejlová, Pachlopníková, Absolonová, Šášková 5/1, Šimáčková.

 

-jpos-