Žačky hrály s Velmezem, Měnínem a Bohunicemi

Mladší žačky sehrály v pátek 19. a v sobotu 20. června přípravné zápasy s Velkým Meziříčím, Měnínem a Bohunicemi.

Nový tým má ve svém středu čtyři děvčata ročníku 2008, ostatní dívky jsou letos věkem ještě minižačky. Sestava pro příští sezónu tak z nemalé části teprve přechází z miniházené na "šestkovou" házenou a holky sbírají první zkušenosti. Před týdnem sehrály první přípravný zápas proti Veselí nad Moravou. Před prázdninami stihly ještě zabojovat v kuřimském dresu v dalších třech zápasech. Nasazením fandící rodiče i trenéry holky určitě potěšily.

SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí

V přípravném zápase s Velmezem se nepočítalo skóre, ale bylo pro Kuřim velmi kvalitní přípravou. Bylo zjevné, že holky z Vysočiny měly velkou herní i střeleckou převahu. Na obou stranách nakonec nastoupily do zápasu i některá děvčata ročníku 2007, ale mladší se jim snažili přinejmenším vyrovnat. Těžkou roli zvládly se ctí také obě kuřimské brankářky, minižačky Zuzka Straková a Eva Vlčková, které musely čelit přívalu střel soupeře. Nejlepší hráčkou v kuřimském dresu byla průbojná Klára Hodaňová, věkem také ještě minižačka, což je dobrým příslibem do dalších zápasů. 

Sestava a branky: Straková Z., Vlčková E. - Kosmáková D., Němcová H., Hodaňová K. 2, Bulharová A., Röderová Z., Veselá E. 1, Hanáková M. 1, Lepková N., Dvořáčková A. 4, Brychtová S., Kubová K., Ondroušková M.

SK Kuřim - Sokol Měnín 10:3

Herně poměrně vyrovnaný zápas sehrály kuřimské žačky s Měnínem, byť výsledek vypadá jednoznačněji. V zápase se holky přizpůsobili tempu soupeře ospalou rozehrávkou prvního ranního zápasu. Nakonec zápas získal na tempo ve druhém poločase a gradoval desetiminutovkou osobní obrany, která oživila hru na obou stranách. Osobka skončila 4:1 a přinesla děvčatům poučení, že bez pohybu není možné proti žádnému soupeři vytvářet brankové příležitosti.

Sestava a branky: Straková Z. - Kosmáková D., Vaverová K., Němcová H., 1, Hodaňová K. 4, Bulharová A., Röderová Z., Veselá E., Jandová K., Ondroušková M. 1, Sliwková M., Dvořáčková A. 1, Kubová K., Hanáková M. 2.

SK Kuřim - Tatran Bohunice 11:13

Další zápas s Bohunicemi byl o poznání lepší, než výkon Kuřimaček proti Měnínu. Vyrovnaný zápas bavil početné fandící diváky z obou táborů, neboť skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Domácí děvčata začala lépe, ale neproměňováním šancí či sedmimentorvých hodů a nepozornou obranou se připravila o vedení. První poločas tak skončil 5:5. Ve druhé části Brňanky převzaly otěže zápasu a uskočily na rozdíl tří branek, které domácí tým zase dotahoval. V závěrečné osobní obraně se oba týmy rozehrály do většího pohybu, což byla divácky nejlepší část zápasu. Tato perioda skončila smírně 3:3, a tak hostující Bohunice uhájily těsný náskok až do závěrečného hvizdu.

Sestava a branky: Straková Z. - Kosmáková D., Vaverová K., Němcová H.,, Hodaňová K. 7, Bulharová A. 2, Röderová Z., Veselá E., Jandová K., Sliwková M., Hanáková M. 2.

-pond-