Žačky rozehrály IYHL se Stupavou a Stockerau

Spolupráce tří házenkářských klubů ze tří měst ze tří zemí dala vzniknout novému projektu mezinárodní soutěže. Mládežnická družstva těchto klubů se budou setkávat pravidelně po jednotlivých kategoriích a budou se také střídat v pořadatelství, aby současně byl prostor pro pozvávání těchto míst.

V neděli 17. 12. 2023 zamířil autobus z Kuřimi na Slovensko, kde proběhlo první kolo soutěže pod názvem International Youth Handball League (IYHL) určené pro mladší a starší žáky a také žákyně. Zatímco kluci hráli v Malackách, zastávka tohoto kola byla pro mladší žákyně ve slovenské Stupavě, kde každý tým odehrál dva zápasy. Kuřimské žačky se utkaly s domácí Stupavou a rakouským týmem ze Stockerau. Sice ani jeden z nich neskončil vítězně, holky si z něj však odvezly spoustu cenných zkušeností.  

Od začátku prvního utkání byla na Kuřimačkách vidět nervozita, jenž se prolínala do zápasu. I přes velkou snahu měly holky mezery v obraně a lehce chyběl pohyb. Vstup do zápasového dne tedy začal výsledkem 11:22, trefit se do sítě se povedlo Natálii Dvořáčkové (2 góly), Jolaně Novotné (2), Kateřině Vrbkové (6) a Magdaleně Červené (1 branka).  

Následně se pokračovalo utkáním proti rakouským soupeřkám. Holky z jihu Moravy byly již rozehrané. Byly aktivní, zlepšení přišlo také v bránění. Svými skvělými zákroky se také blýskla brankářka Kristýna Sladká, která byla velkou oporou týmu. Na výhru ale tento bojovný výkon nestačil, skóre 10:17 skončilo jasně ve prospěch UHC Stockerau. Góly daly opět Natálie Dvořáčková (1), Jolana Novotná (2), Kateřina Vrbková (4), Magdalena Červená (1), Klára Kadlecová (1) a Karolína Hloušková (1), která sehrála dnes své vůbec první soutěžní zápasy. (pozn.: branku vstřelila také Kateřina Nedomová, ale v zápise o utkání byla branka připsána někomu jinému). 

Tento první turnaj sehrály holky v této sestavě: Kristýna Sladká, Natálie Dvořáčková, Jolana Novotná, Karolína Hloušková, Kateřina Vrbková, Klára Kadlecová, Hana Kadlecová, Kateřina Nedomová, Aneta Šášková a Magdalena Červená. 

Výsledky:

Tatran Stupava - SK Kuřim 22:11

UHC Stockerau - SK Kuřim 17:10

-jpos-