2. kolo ČP vítězně

Los druhého kola ČP přiřkl mužům překvapivě soupeře, se kterým o týden později odstartují i první kolo sezóny II.ligy. V neděli odpoledne se tak tým posílený o několik mladých pušek z dorostu vydal poprat o postup do další fáze turnaje do nafukovací haly brněnského Juliánova. Možnost změřit síly dvakrát během jednoho týdne se nenaskytne moc často, po prvním úspěšném klání jsou však muži odhodláni nepřispustit prohru ani příští neděli.

Utkání bylo v prvních patnácti minutách relativně vyrovnané. Kuřimi se dařila kombinační hra a většinu branek vsítili domácím z rychlých přechodů. Soupeř se však ve svém postupném útoku držel trpělivě a jeho střelbu často musela popohnat zdvižená ruka sudích signalizující pasivitu. Z takto připravených pozic se bohužel Juliánov prosazoval, a mírný náskok Kohoutů měl stále na dostřel.

Zlom přišel zhruba po dvaceti minutách utkání. Naši muži stále pokračovali v rychlé kombinační hře, zatímco soupeř si stále častěji nedokázal poradit s prolomením houževnaté kuřimské obrany, kterou jistilo spolehlivě chytající duo Obůrka-Pokorný. Do poločasové přestávky se podařilo odskočit na rozdíl osmi branek, což měl být základ úspěchu pro vítězství.

Druhá polovina už překvapení nepřinesla. Komfortní náskok se i přes několik nepřesností v útoku podařílo ještě navýšit a z Brna si tak Kohouti odvezli vítězství 18:32, které jim zaručilo postup do třetí fáze turnaje, kde už lze narazit i na soupeře z české Extraligy. Vzhledem k podmínkám nalosování je velice pravděpodobné, že se utkání odehraje na domácí půdě, což by bylo příjemnou změnou po dvou kolech na "venkovních palubovkách".