A-tým Kuřimi chce bojovat o čelo

A-tým chce bojovat o čelo

Házenkáři finišují v přípravě na novou sezonu II. ligy. Začne v druhé polovině září. V loňském roce dokázali kuřimští Kohouti hrát dlouho velmi nadějně na špici tabulky, ale v průběhu jarní části sezóny vinou zranění a úzkého kádru ztratili důležité body, a skončili tak až na 5. místě z dvanácti. Letos došlo k doplnění družstva o několik výrazných posil, proto ambice mohou být vysoké.

Tým je podle ohlasů z vedení klubu nažhavený na boj o nejvyšší příčky. To potvrzují slova samotného trenéra A-týmu mužů: „Chceme hrát o postup do první ligy. Pokud nebudou hráče znovu nějak výrazně kosit zdravotní potíže, tak máme sílu na to, abychom se drželi mezi prvními třemi týmy,“ jasně vytyčil cíle svého družstva trenér Jan Pokorný.

O čelo tabulky pravděpodobně bude Kuřim soupeřit s tradičně silnými celky z Telnice a Bohunic, které zahájily přípravu již v červenci. Bohunice setřásly zklamání z neúspěšné baráže o postup do první ligy, když v barážovém dvojzápase podlehly nejtěsnějším rozdílem jediné branky se Vsetínem, a budou hlavním favoritem druhé ligy.Samotná baráž je mnohými považována za nespravedlivou, neboť když vyhraje někdo dlouhodobou soutěž, měl by mít postup do vyšší soutěže zaručený. To se ale ani pro nadcházející sezónu nezmění.

Sedm příchodů, končí Elbl

Snaha hrát o čelo tabulky se projevila také v aktivitě klubového vedení při angažování nových posil. Soupiska kuřimského áčka se tak rozšíří o sedm nových jmen z brněnských klubů, od zkušeného Tomáše Kalouska až po nadějné mladé kluky z Králova Pole. „Vzhledem k dlouhodobým zraněním a ve snaze o zkvalitnění tréninkového procesu jsme nutně potřebovali kádr doplnit. Podařilo se nám mužstvo rozšířit o hráče, které jsme potřebovali,“ vysvětluje Pokorný a dodává: „Měli jsme v minulé sezóně poměrně dobrou konkurenci na postu křídel, ale sezóna je dlouhá a na ostatní posty také potřebujeme adekvátní zastupitelnost.“ 

Posily tak přichází zejména na postu spojek, navíc jeden pivotman a brankář. Naopak mezi ztráty se počítá odchod střední spojky Lukáše Elbla, který nastupoval v základní sestavě (27 let, v minulé sezóně 24 zápasů a 89 branek). Elbl přestupuje do Bohunic a bude třeba jej nahradit v ose mužstva mezi střelecky disponovanými spojkami, pravákem Jakubem Kudlou (32 let, 21 zápasů a 117 branek) a levákem Pavlem Chýlkem (32 let, 24 zápasů a 139 branek). 

Mezi sedmi příchozími je urostlý Marek Kadrman (30 let, 17 zápasů, 13 branek), který jde do známého prostředí, neboť se do dresu Kuřimi vrací z Juliánova. Představme ale, kdo černočervený dres Kuřimi bude oblékat nově?

Z KP Brno přicházejí hráči (v závorce bilance z minulé sezóny):

  • Vojtěch Souček, 20 let (20 zápasů / 77 branek)
  • Lukáš Popelka, 20 let (15 zápasů / 38 branek)

Ze Sokola Juliánov jsou hráči:

  • Tomáš Kalousek, 34 let (27 zápasů / 118 branek)
  • Jan Šustek, 26 let (17 zápasů / 75 branek)
  • Jakub Horák, 23 let (32 zápasů, 37 branek)
  • Klaus Heidler, 24 let (23 zápasů / 1 branka)

U posledně jmenovaného Klause Heidlera je třeba dodat, že jde o brankáře. Post gólmana je pro každý tým klíčový, a tak je dobrou zprávou pro trenéry, že v kádru bude čtveřice brankářů. Spolehlivou dvojici brankářů tvořila jednička Vojta Pokorný a dvojka Tomáš Vystavěl, které doplňoval Adam Obůrka, ale v náročné sezóně to nestačilo. 

Kádr A-týmu nově doplní také dva mladí kuřimští hráči, kteří jsou věkem ještě starší dorostenci – talentovaní Jirka Pokorný a Vašek Sýs. Nejstarším hráče týmu zůstává nestárnoucí Jirka Čermák (44 let). „Kuřimský Jágr“, který je nejlepším střelcem historie kuřimské házené, se v týmu vloni již setkával se synem Vojtou (18 let) a o další rok prodlužuje aktivní hráčskou kariéru.

Realizační tým zůstává beze změny. Hlavním trenérem je Jan Pokorný, trenéry asistenty jsou Josef Navrátil a Jiří Mikel. Vedoucím družstva je Radek Šťastný.

Soutěžní premiérou zápas ČP v Prostějově

V přípravě byly sehrány dva turnaje, přičemž vítězně skočil pro kuřimské barvy turnaj ve Zruči nad Sázavou, kde v oslabené sestavě, ale již s novými posilami porazili Pokorného svěřenci Pardubice, Zruč a celkově turnaj vyhráli, přestože prohráli těsně s Úvaly. Dobré bylo také 4. místo na silně obsazeném mezinárodním turnaji v Třeboni za účasti prvoligových týmů, kde narazili mimo jiné také na rakouské týmy z Lince a Hornu. V boji o umístění porazili Kuřimáci prvoligový Náchod.

Sezónu začnou Kuřimští vyřazovacími boji Českého poháru. Pokud se podaří vyhrát 1. kolo ČP v Prostějově, tak se mohou diváci těšit na nějakého atraktivního soupeře na 2. kolo doma o víkendu 13. - 15. 9. První kolo II. ligy pak je na programu v sobotu 21. 9., kdy v kuřimské sportovní hale Kohouti hostí rezervu extraligových Maloměřic. Jak se podaří vstoupit do nové sezóny? Přijďte se přesvědčit sami do hlediště od 17 hodin. Pro diváky jsou od nové sezóny připraveny fanouškovské  soutěže o ceny.

-pond-