Ani Velké Meziříčí kuřimskou mašinu nezastavilo.

Tentokrát v nedělním zápase hostilo naše "Áčko" mužstvo z Velkého Meziříčí, které bylo před utkáním pouze o bod za námi. Jednalo se tedy o další klíčový zápas, který jsme potřebovali vyhrát pro udržení vedoucí pozice v tabulce. Naši borci nastoupili opět v plné palbě. Chyběl akorát zraněný Ondřej Hirš a Vojta Čermák, který měl házenkářské povinnosti v Novém Veselí.

Začátek zápasu patřil jednoznačně našim. V útoku jsme proměňovali vytvořené šance a obrana fungovala také skvěle. Soupeř vypadal, jako kdyby se teprve rozehříval, a tak jsme po chvíli vedli o 4 branky. Hosté však zabrali a naše obranná tvrz polevila a ubrala na důrazu, v útoku jsme přestali hrát kombinačně, a dovolili jsme tak soupeři, aby smazal náš náskok. V poločase jsme tak vedli hubeným rozdílem a to 17:16.

Po krátké poradě v kabině, kde nám trenér Pokorný řekl, jak zlepšit především obrannou fázi, jsme vlítli do druhého poločasu jako kohouti po slepicích.  Po chvíli jsme vedli 26:20. Střelecky se velmi dobře dařilo Pavlu Chýlkovi (8 gólů), Michalu Dlapovi (6) a Jakubovi Kudlovi (5), takže Velké Meziříčí následně naordinovalo osobní obranu na naše dvě produktivní spojky. Zde však dostal prostor Jiří Mikel, který několikrát jako srnka prokličkoval hostující obranou, a tak ani tato taktika hostům nevyšla.

Naše obrana však nebyla stále tak důrazná, jak bychom si přáli, a tak se Velkému Meziříčí podařilo těsně před koncem dostat na dostřel 2 branek. Kuřimští kohouti si však koncovku pohlídali a utkání nakonec ovládli poměrem 32:30.

Stále tedy kralujeme celé druhé lize. Příští víkend nás v sobotu čeká výjezd do Olomouce, kde se bude jednat o poslední zápas podzimní části. Zde se rozhodne, jestli přezimujeme na čele tabulky, tak nám drže palce!