Český pohár - 2. kolo

V úterý večer se kuřimští kohouti představili v rámci druhého kola Českého poháru na palubovce Bohunic. Zápas neměl předem jednoznačného favorita, a naše Áčko tak cítilo šanci se po dlouhé době probojovat do třetího kola poháru.
Začátek však byl z hostující strany velmi rozpačitý. V útoku Kuřim trápilo až příliš velké množství ztrát, z čehož plynuly snadné protiútoky domácích a jejich rychlé vedení o tři góly. Trenér Pokorný byl následně donucen si vzít oddechový čas, aby své svěřence zklidnil. Po krátké poradě se hra vyrovnala, kuřimští hráči zlepšili obranu a v útoku omezili technické chyby. Bohuničtí však bránili velmi agresivně a skrz jejich obranu nebylo vůbec lehké projít. Bylo poznat, že také velmi touží po pokračování v soutěži. I přes pár výstavních zákroků brankáře Obůrky se dařilo domácím své šance většinou proměňovat, a to vedlo k tomu, že v poločase Bohunice vedli poměrem 16:14.
V druhé půlce měla hra velmi podobný obrázek jako v prvním poločase. Kuřimští byli stále o pár gólů pozadu a nemohli se na domácí tým dotáhnout. Ve hře naše hráče držela především střelba spojek, kde se sedmi góly blýskl Jakub Kudla, 5 gólů přidal Lukáš Elbl a 4 góly náš levoruký ostrostřelec Pavel Chýlek. Dobrou úspěšností se mohl pyšnit také náš elitní pivot Jiří Mikel, který v utkání zaznamenal 5 gólů. Stále však Kuřim nedokázala držet se soupeřem krok. Na konci zápasu už naši hráči neměli co ztratit, a tak trenér zkusil zariskovat v podobně osobní obrany, kterou však Bohunice využili ve svůj prospěch, a nakonec zvítězili 34:25.
Na konec bych chtěl pogratulovat Vojtovi Čermákovi, který si odbyl premiéru za kuřimské kohouty v soutěžním zápase. Snad budou na jeho kontě přibývat nejen zápasy, ale i góly.