Český Pohár pro Kuřim skončil

Pouhé tři branky, to je cifra, která chyběla kuřimským Kohoutům k postupu mezi elitní šestnácku českých týmů letošní pohárové soutěže.

Soupeřem, přes kterého se ve třetím vyřazovacím kole hraném ve čtvrtek večer nepodařilo postoupit, byla #Legata Hustopeče. Celek figurující v posledních letech na špici první ligy dorazil s mladým silným kádrem, hrajícím rychlou a dynamickou házenou. Domácí družstvo však mělo ty největší ambice postoupit a prolomit historický milník účasti v Poháru a odpovídal tomu i vývoj utkání.

Po lehce vlažném startu ze strany Kohoutů, kdy se několikrát nepodařilo úspěšně zakončit, získali hosté svými rychlými akcemi pětibrankové vedení, které si úspěšně drželi téměř celý první poločas. Naši muži ale hráli trpělivě, začali si lépe hlídat postupný útok soupeře, což na konci prvního dějství zúročili ke stažení manka na jedinou branku 14:15.

Do druhé poloviny vlétli Kohouti s odhodláním obrátit vývoj a vyprovodit Legatu z Kuřimi s prázdnou. Následující sled skóre to také potvrzuje, kdy se ujali během deseti minut vedení o dvě branky a přítomní divácí dychtivě vyhlíželi ubíhající čas utkání. Bohužel, několik drobných zaváhání v útoku nahrálo soupeři na pomyslnou smeč, vše potrestal rychlými kontry, na které už Kohouti nestačili reagovat.

Legata ukázala svoji sílu a misky vah během několika útoků opět naklonila na svoji stranu. Rozvážnou hrou a trpělivostí v zakončení už nedala Kuřimi šanci na zvrat a do osmifinále poháru postupuje po výhře 26:28.

I když se nepodařilo postoupit, diváci vyprovodili Kohouty potleskem za předvedený výkon, který přesně korespondoval s tím, co chtějí hrát v ligové soutěži, aby mohli pomýšlet na první příčky.