Házenkáři Kuřimi si poradili s Velmezem

4. kolo II. ligy mužů (10. 10.)

SK Kuřim – Sokol Velké Meziříčí 29:23

Kuřimští házenkáři založili cestu za dalším dvoubodovým ziskem na dobré obranné práci. Hned zkraje zápasu zaskočili soupeře osobním bráněním Svobody na spojce, čímž narušili souhru Velmezu. V útočné fázi rozložili střelecké příspěvky na všechny posty a už v páté minutě odskočili soupeři na rozdíl pěti branek (5:1) a ve 12. minutě dokonce o sedm branek (10:3). Pak se soupeř zmátožil, když domácí šli dvakrát do oslabení, a stáhl na trojbrankový rozdíl. Do poločasu si ale Kohouti vzali náskok zpátky a do kabin šli s vedením 18:12. Jedinou výraznější komplikací se zdálo být vyloučení Šustka, který při obranném zákroku neobratně zasáhl soupeře do obličeje a uviděl červenou kartu.

Ve druhé půli se zápas opět vyvíjel podle režie domácího týmu (22:15) a náskok už v dalším průběhu nepustili. Zápasu chyběla obvyklá hlučná atmosféra v publiku, částečně vinou nefungujícího stolku časoměřičů, ale spíše byli diváci částečně uspáváni poměrně jednoznačným vývojem zápasu. Domácí pohodu rozhodilo zranění do té doby velmi dobře hrajícího pivota Tomáše Kalouska, který se do sestavy vracel po zranění a znovu zápas nedohrál. Vzrušení vzbudila až závěrečná čtvrtina zápasu, kdy emoce museli krotit rozhodčí. Hráči hostujícího celku byli evidentně frustrovaní z nepříznivého vývoje zápasu a sahali často k tvrdým až neférovým zákrokům. Zápas se dohrál s dalšími dvěma červenými kartami rozdělnými na obě strany.