Hodnocení podzimní části trenérem Radimem Pernickým

Jak hodnotíte podzimní část sezóny?

Nad očekávání dobře, neboť procházíme největší rekonstrukcí týmu v historii. Tedy podle informací z vedení klubu.  Svou činnost ukončila nebo se zraněním se potýká spousta hráčů, a proto přistupujeme k výraznému omlazení kádru. To je ovšem dlouhodobý proces a chvíli bude trvat, než zajedeme do správných kolejí a naučíme se základní stavební kameny naši vize. Taky dílem toho, že mladí kluci plní povinnosti v prvoligovém týmu KP Brno a společně se sejdeme pouze jednou týdně.

Takže se podzimní část vydařila?

Na půl. Vzhledem ke zmiňované situaci překročila reálné cíle. Nicméně jsme v průběhu soutěže naprosto zbytečně, vlastní nedisciplinovaností a nezodpovědností, rozdali 7 bodů, které, jak se ukazuje, budou hrát významnou roli v konečném účtování a postavilo nás to do nekomfortní role.

Jaká byla příprava na jarní část?

Pracujeme s míčem a snažíme se odstranit individuální nedostatky průběžně. Pozitivní bylo sehrání kvalitních utkání na Slovensku. Samozřejmě bylo třeba nabrat i trochu kondice.

Soutěž je zajímavě rozehraná. Koho vidíte jako silného soupeře?

Máte pravdu. Z pohledu diváka je situace velmi zajímavá a bude až do konce soutěže. Telnice těží z dlouhodobé spolupráce s Novým Veselím, kde jejich mladí kluci prochází kvalitní přípravou. Holešov posílil o zkušené kluky ze Zlína, Újezd „vybral“ Hustopeče a výrazně posílil, Maloměřice mohou brát v domácích utkáním body všem, neboť doplňují extraligovými hráči, určitým překvapením, i když se překvapivé výsledky daly čekat, jsou Nové Bránice. Ale nejlépe mají našlápnuto Ivančice, které mají kluky dlouhodobě pohromadě, kvalitně vyvážený tým a zkušený harcovník Zdeněk Missbach vždy vymyslí nějakou kulišárnu, jak soupeři znepříjemnit život. 

Jak vidíte vaše umístění?

My jdeme zápas od zápasu, neboť máme dost nekonzistentní výkony. Navíc se snažíme dávat šanci mladým klukům, aby získávali minutáž. Čímž se pomalinku připravujeme na příští roky, kdy budou cíle už jen nejvyšší. Teď můžeme překvapit nebo se taky propadnout dolů. Ale každopádně chceme hrát trochu pohlednou házenou a postavit kvalitní stavební kameny do budoucna. ….. No a z pohledu trenérů budeme spokojeni, pokud se popereme o bednu (tím myslím nejvyšší stupínek).   