Ivančice jsou prvním týmem, kterému se podařilo vyloupit naši novou halu

V sobotu přijeli do Kuřimi Ivančice, které si na prozatím stoprocetní kohouty velmi věřili. Před zápasem se nacházeli na třetím místě jen o dva body za námi, takže bylo jasné, že se bude jednat o vyrovnaný zápas, jehož výsledek bude mít velkou váhu.

Od začátku se představa před utkáním naplňovala. Nedalo by se říct, že by soupeř hrál excelentní házenou, ovšem naše obrana byla velmi děravá. Jakoby se hráči nemohli na zápas pořádně zkoncentrovat. Útok byl velmi kostrbatý a kombinace vázla. Trochu to vypadalo, jakoby naši čekali, až se utkání vyhraje samo, a první poločas rozhodně povedený nebyl. Velké problémy nám dělalo hostující křídlo Lukáš Missbach, který nasázel 8 branek, takže na něj trenér Pokorný naordinoval osobní obranu. Na závěr první půlky jsme však dokázali zabrat a soupeře dotáhnout, takže na ukazateli o pauze svítilo skóré 15:15.

Do druhé půle jsme nastoupili s mnohem větším odhodláním a soupeři brzo odskočili na 3 branky. Začalo se dařit střelecky, především našim spojkám Pavlu Chýlkovi (9 gólů) a Lukášovi Elblovi (7), a ve velmi dobrém světle se také ukázalo naše levé křídlo Michal Dlapa (6), který hraje tuto sezónu opravdu ve výborné formě a dává góly i z téměř nemožných pozic. Ještě 4 minuty před koncem jsme vedli 31:28. Velkou zásluhu na našem vedení měl také Vojta Pokorný, který chytal takovým způsobem, že mu diváci ve stoje tleskali.

To by však nebyla Kuřim, kdyby do koncovky nepřinesla zápletku.  Pár minut před koncem jsme hráli oslabení, díky kterému se soupeř dotáhl na jeden gól. Stále jsme však měli výhodu držení balónu. Poslední 3 útoky se nám však nepovedli proměnit ani v jeden gól a půl minuty před koncem byl stav vyrovnaný a Ivančice šli do útoku.  Patnáct vteřin před hvizdem si vzali Ivančice time-out a nachystali poslední akci, která měla vést k vítěznému gólu. Dohrávka do křídla dvě vteřiny před koncem byla bohužel úspěšná a zakončující Michal Molent tak pohřbil jakékoliv naděje Kuřimi na bodový zisk.

Naše Áčko utrpělo první porážku v sezóně, avšak stále se nachází na výborném druhém místě tabulky a to pouze o skóré právě za Ivančicemi. V neděli nás čeká výjezd na Juliánov, kde nutně potřebujeme bodovat naplno, abychom se udrželi v čele.