Ivančice poraženy!

Že se z ivančické haly vozí body jen zřídka ví asi každý účastník druhé ligy. V letošní sezóně se to podařilo jen prozatím stoprocentním Bohunicím. "Vangl" jinak drží dlouholetý standard a stabilně okupuje přední pětici tabulky.

Kohouti na sobotní duel vyráželi v dobrém rozpoložení, navíc s vizitkou družstva na druhé příčce, kterou by si vítězstvím upevnili.

Utkání bylo v prvním poločase více než vyrovnané, obě družstva dobře bránila a na hřišti v důležitých momentech vynikali brankáři. Domácí výběr hrál v postupném útoku trpělivě a často musela jeho snažení popohnat zdvižená ruka sudího signalizující pasivitu. Kohouti však drželi obranný prapor své poloviny hřiště více než dobře, a mnoho ivančických pokusů úspěšně odvrátili. Na opačné straně hřiště se dařilo prosazovat z většiny herních pozic i přes tvrdou domácí defezivu a dvoubrankový náskok v momentě poločasové sirény byl pro Kuřim vydřený a přítomný divák musel uznat, že i zasloužený.

Úkol do druhé třicetiminutovky zněl pro Kohouty jasně, dál zodpovědně pracovat v obraně a trpělivě hrát v útoku. Oba úkoly se dařilo plnit i když soupeř přidal na obrátkách poháněn dychtivými domácími diváky. Tempo Kohoutů to však neovlivnilo a dál drželi vedení o tři až čtyři branky, které v posledních deseti minutách ještě vystříleli na konečných 20:26 a získali cenný ivančický skalp!