Kuřim odčinila minulé zaváhání a poradila si doma s Prostějovem.

V sobotu zavítal na kuřimskou palubovku Prostějov, který nedorazil v úplně nejsilnější sestavě, a tak se zdálo, že utkání bude mít jasného favorita.

Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný. Kuřimští spálili několik vyložených šancí, a proto se nemohli dostat do pohodlného náskoku. V druhé části však už domácí odčarovali kouzlo hostujícího brankáře, a jejich útok začal být konečně efektivní. Do konce první půle si kuřimští kohouti stihli vybudovat náskok 6 gólů a o přestávce tedy mohli být s výsledkem spokojeni.

Druhý poločas žádné drama výjimečně nepřinesl. Domácí si hlídali náskok, který si vytvořili během první půle, a to se jim také nakonec podařilo. Výborně zachytali oba gólmani a střelecky se prosadili především Pavel Chýlek (9) a Jakub Kudla (5). Neskromnou porcí gólů přispěl také náš zkušený křídelník a ikona kuřimské házené Jiří Čermák (4).

Nejzajímavější moment druhého poločasu nastal, když Kuřim měla na svém kontě 29 gólů. Na naši střední spojku Lukáše Elbla letěla krásná přihrávka do trháku, která byla velmi lehce chytatelná, avšak Lukáš omylem uklouzl zřejmě na nějakém kluzkém místě palubovky, a byl tak nucen míč pouze sklepnout Vojtovi Kopřivovi, který skóroval náš 30. gól, a vysloužil si tak na týden naše slavné a oblíbené šipkařské tričko. Doufáme, že se mu v něm tento týden daří vykonávat veškeré potřebné činnosti.

V sobotu čeká náš tým výjezd do Dolní Cerekve, kde potřebujeme další dva body, tak nám držte palce.