Kuřim poprvé bodovala venku a z Prostějova veze 2 body

V neděli odpoledne čekalo naše mužstvo důležité utkání na půdě soupeře. V Prostějově se strhla bitva, která byla klíčová z hlediska postavení tabulky kuřimských házenkářů.

Od počátku se jednalo o velmi defenzivně laděný zápas. Příliš gólů nepadalo a oba týmy vycházely ze zajištěné obrany. Navzdory tomu, že se Kohoutům nedařilo proměňovat dobré střelecké pozice, tak se dostali do vedení a do konce poločasu jej udrželi. Do šaten se tedy šlo za stavu 10:12 pro náš celek.

Ve druhé půlce se ani jednomu mužstvu nepodařilo utrhnout na víc jak třígólový náskok. Prostějov byl o něco produktivnější a nedělal tolik chyb, a tak těsně před koncem vedl nejtenčím možným rozdílem. V pravé chvíli však zaúřadovalo naše kohoutí mládě Vojta Čermák, kterému se podařilo skórovat z téměř nemožných úhlů, a jinak výborně chytajícímu a velmi ostřílenému gólmanovi domácích vsítil 7 branek. Dařilo se také naší dlouhodobé opoře Jakubovi Kudlovi, který přidal 6 gólů. Když pak v závěru utkání proměnil Pavel Chýlek důležitý 7metrový hod, tak měla Kuřim velmi blízko k vítězství. Následně už jen ubránila útok soupeře, a mohla se tak radovat z výhry 24:25.

V sobotu nás čekají od 17 hodin Ivančice. Přijďte do naší haly a podpořte náš tým na cestě za dalším vítězstvím a započetím nové šňůry.

Sestava a branky: Pokorný, Heidler – Kopřiva Jan 1/1, Chýlek 4/1, Čermák Vojtěch 7, Mikel 2, Šustek, Dlapa 3, Šudák 1, Souček, Kalousek 1, Křivánek, Kudla 6/1.