Kuřimská mašina přejela i Kostelec na Hané!

V sobotu se ve sportovní hale konalo páté kolo 2. ligy házené mužů a tentokrát si zálusk na vyloupení Kuřimi dělal Kostelec na Hané. Soupeř přijel s dosavadní bilancí 2 výher a 2 porážek, takže naše Áčko bylo před utkáním mírným favoritem, avšak bylo oslabeno o svého nejlepšího střelce Jakuba Kudlu, který čekal brzké narození svého syna, a pochopitelně se tak zápasu nemohl zúčastnit. Nikdo si tedy netroufnul odhadovat výsledek, avšak naši hráči měli o motivaci postaráno. Chtěli dva body a chtěli vyhrát pro Kubu.

Zápas se od začátku vyvíjel pro kuřimské kohouty podle představ. Od první minuty jsme se ujali vedení a postupně jsme i díky důsledné obraně a dobré střelbě zvyšovali svůj náskok. V prvním poločase jsme Kostelci nasázeli 20 branek a inkasovali jich 14, takže po půlce v šatně panovala dobrá nálada.

Opět jsme se však obávali, že přijde kuřimská desetiminutovka. Tentokrát nebyla tak výrazná, ale v první polovině druhého poločasu jsme hráli velmi dlouho v oslabení, což dovolilo soupeři se dotáhnout na rozdíl 3 branek, nicméně i díky skvělému výkonu Pavla Chýlka (9 gólů), Lukáše Elbla (8) a Jiřího Mikela (6), jsme Kostelec na dostřel nepustili. Za zmínku stojí výkon obou brankařů Vojty a Rona, kteří deptali hostující střelce svými dominátorskýkmi zákroky (alá Martin Galia dnes proti Bosně).

Kuřim ovládla páté utkání poměrem 32:28 a zatím není v soutěži nikdo, kdo by na muže vyzrál. Trenér Pokorný tak může být s prozatimním průběhem sezóny spokojený. Přístí zápas sehrajeme opět doma a to 3.11. v 17:00, kdy přivítáme Ivančice, které zatím utrpěli pouze jednu porážku. Přijďe fandit, budeme to potřebovat!

Na konec bych chtěl za celý tým poděkovat všem divákům. Bylo vás opravdu hodně a bylo vás slyšet. Díky za podporu!