Muži i v druhém kole úspěšní!

V sobotu navštívili kuřimští kohouti v rámci druhého kola Prostějov, který v prvním zápase získal bod proti Maloměřicím "B". Od začátku bylo jasné, že se nebude jednat o lehké utkání, avšak kluci byli od první minuty důslední v obraně a rychle si vybojovali náskok 3 gólů. Prostějov se do zápasu dostával hodně těžko. Měli spoustu ztracených míčů a našim se dařilo dobře pokrývat prostějovské ostré spojky. Litovat mohli pouze pár nevyužitých jasných gólových příležitostí, a tak v poločase svítilo na ukazateli skóré 12:17 ve prostěch našich.

Do druhého poločasu vlítli domácí jako vyměnění. Kuřim dostala několik gólů po sobě, avšak v tento moment nás podržel Vojta, který odchytal vynikající zápas a v této fázi utkání zabránil Prostějovu, aby se dostal do vedení. Chvílema už to však bylo o dva góly a bylo jasné, že pokud nezměníme herní projev, můžeme lehce přijít o výhru. Zápas byl čím dál vyhrocenější a to se potvrdilo i pár minut před koncem, kdy Jakub Kudla poté, co vypíchl soupeři balón a tento zákrok byl posouzen jako faul, byl poslán na dvě minuty za diskutování s rozhodčí, která si byla svým verdiktem jistá.  Kuba jinak odehrál opět skvělý zápas. I přes malé zranění kotníku vstřelil do sítě soupeře 6 branek.

Vše se schylovalo k velmi vypjatému závěru. Každá chyba nyní mohla být klíčová. Důležitý moment v zápase byl, když Ondřej Hirš vypíchl balón a předvedl svoji Robinsonádu, čímž poslal Prostějov do kolen. Při úniku do trháku si nikým nebráněný Ondra vyskočil z 10 metrů z pravé nohy, domácího gólmana svoji střelou překvapil a vstítil důležitý gól.

Náskok se našim podařilo udržet i díky Jiřím Mikelovi, který zaznamenal 6 branek, a Honzovi Kopřivovi, který prokázal na sedmičkách svoji psychickou odolnost, a proměnil všechny, na které se postavil (5). Konečný výsledek zápasu byl 29:32, a trenér Pokorný už může chystat taktiku na příští kolo, kde kohouty z Kuřimi čeká Dolní Cekerev.