Muži jsou po výhře v Bohunicích zpět v čele!

Přímý souboj o první místo tabulky se v neděli odehrál v Bohunicích, kam přijelo naše mužstvo s obrovským hladem po úspěchu. Mírným favoritem byly díky domácímu prostředí Bohunice, avšak od začátku bylo jasné, že tento zápas bude především o hlavě a o tom, kdo bude trpělivější, odolnější a odhodlanější.

Nástup do utkání se kuřimským kohoutům velmi povedl. Brzy jsme vedli 4:1, avšak začali nás trápit technické chyby a zbytečné ztráty, díky kterým se soupeř dotáhl. Zbytek poločasu byl velmi vyrovnaný a převládala spíše defenzivní a opatrná hra, takže na ukazateli v polovině svítilo skóré 11:12 ve prospěch našeho celku.

Hra našeho "Áčka" byla i po poradě v šatně pro soupeře těžkým oříškem. Postupem času jsme si dokázali v druhém poločase vybudovat mírný náskok a udržovat si tříbrankový odstup.  Tým se mohl spolehnout na střelbu Jakuba Kudly (6 gólů)  a Pavla Chýlka (6), kteří v důležitých chvílích proměnovali své šance. V obranné činnosti se nám často dařilo soupeře dovést až do pasivní hry, kdy musel střílet z nepřipravených pozic, a tak se zdálo, že důležité vítězství bude naše. To by však nebyla Kuřim, aby neudělala nějaký zápas dramatickým. Po několika našich vyloučeních se hra srovnala a v jednu chvíli se Bohunice přiblížili na rozdíl jednoho gólu. Tentokrát jsme si však závěr zápasu pohlídali a nakonec jsme zvítězili poměrem 24:26. Tímto výsledkem jsme poskočili v tabulce opět na první místo, avšak hned 3 týmy jsou jen bod za námi.

V neděli nás čeká poslední domácí zápas podzimní části, který odehrajeme proti Velkému Meziřičí, které figuruje na čtvrtém místě právě o bod za námi. Přijďte nás podpořit, ať se nám podaří udržet čelo tabulky!