Muži končí v předčasně ukončené sezóně na čtvrtém místě

Jarní část se pro kuřimské muže vyvíjela slibně. Po ne příliš vydařeném podzimu, kdy se z deseti utkání podařilo získat pouze osm bodů, nepocítili Kohouti v prvních třech kolech jara hořkost porážky. Pohled do ligové tabulky byl ihned veselejší a kádr, který prošel největším hráčským posílením za poslední roky, se začal konečně prezentovat na hřišti lépe. Byl to však marný boj.

Po poslední výhře proti nepříjemně hrajícímu nováčkovi z Újezdu u Brna se družstvo vyšvihlo na čtvrtou příčku, to byl ale poslední zásah do rozjeté sezóny. Svaz kvůli pandemii nejen že přerušil, a následně předčasně ukončil soutěž. Zároveň byly anulovány veškeré dosavadní výsledky, které mohly být alespoň použity do klubových statistik. Po osmi měsících práce tak všichni hráči končí s nulou na brankovém kontě a vyhlíží letní přípravu na další druholigový ročník.

Dosavadní střelecká úspěšnost v anulované sezóně:

Pavel Chýlek – 59, Jakub Kudla – 49, Michal Dlapa – 43, Jiří Mikel ml. – 37, Jan Šustek – 29, Vojtěch Souček – 25, Vojtěch Čermák – 21, Patrik Šudák – 19, Tomáš Kalousek – 17, Marek Kadrman – 17, Jan Kopřiva – 8, Ondřej Navrátil – 6, Lukáš Popelka – 5, Jakub Křivánek – 5, Vojtěch Kopřiva – 5, Jakub Horák – 5, Jiří Čermák – 5, Petr Mylbachr – 2, Václav Sýs – 1, Klaus Heidler – 1

Statistika družstva:

Zápasů: 13, Výhry: 6, Remízy: 1, Prohry:  6, Skóre: 359:370, Bodů: 13

Kuřimský kádr, který má aktuálně dobře posílené všechny herní posty a trénuje pod taktovkou těch nejlépe kvalifikovaných trenérů, se jistě bude chtít v nadcházející sezóně poprat o čelo tabulky. Budeme pevně věřit, že letní příprava a individuální práce hráčů v době nouzového stavu se projeví na kvalitě hry a Kuřim bude moci hrdě prezentovat výsledky rudých Kohoutů.

-JKop