Muži odjeli z Kostelce s prázdnou.

S vidinou odčinit domácí porážku s Maloměřicemi jelo naše mužstvo do Kostelce, který se nacházel na šestém místě o 6 bodů za Kuřimí. Všichni dobře věděli, že v Kostelci se snadno nevyhrává, ale tyto dva body mohly být pro náš tým klíčové k udržení se s čelem tabulky.

Začátek zápasu byl naprosto v režii domácích. Kostelec byl daleko efektivnější v útoku a také jim dobře chytal brankář, na kterém si naši ostrostřelci často vylamovali zuby. V průběhu první půle se však obrázek hry změnil. Začalo se nám dařit proměnovat své šance a do konce poločasu ještě otočit skóré na poměr 14:16.

V druhé polovině utkání jsme chvíli svůj náskok drželi, avšak pak přišla smršť zdrcujících útoků našeho soupeře, na kterou naše obrana nenašla odpověď a zhruba v 45. minutě se Kostelec dostal opět do vedení. Jak však všichni házenkáři vědí, tak ta pravá házená se hraje až v poslední desetiminutovce, do které náš celek nastoupil velmi dobře a se soupeřem srovnal krok. Kuřimští kohouti měli dokonce několik šancí zápas otočit, avšak pohřbili svoji naději několika neproměněnými trháky. Když 2,5 minuty dokonce za stavu 25:27 neproměnil ze sedmičky doposud 100% Patrik Šudák svůj pokus, bylo jasné, že Kostelec si doma své body ponechá. Kuřim podlehla Hanákům poměrem 25:30. Nejlepším střelcem našeho celku se stal Jakub Kudla (6 gólů).

Tento víkend vyjíždí muži na půdu Ivančic, tak nám držte alespoň na dálku palce, ať zlomíme naši drobnější herní krizi a započneme novou jarní šňůru výher.