Muži opět klopýtli a čelo tabulky se jim vzdaluje.

Z opačných pólů tabulky se v sobotu sešly v naší hale týmy Kuřimi a Maloměřic. Zatímco domácí ztráceli na první místo pouze jediný bod, Maloměřice B se potáceli na předposledním místě. Jejich nedávná forma, kdy z posledních 3 utkání vyhráli všechna, však nasvědčovala tomu, že tým chytil obrovskou slinu, a sobotní zápas tudíž lehký rozhodně nebude.

Začátek utkání tomu nasvědčoval. Hned po úvodní destiminutovce prohrávali kuřimští Kohouti o čtyři branky. Problém nám dělala především střelba, kdy jsme buď netrefovali bránu, anebo jsme nastřelovali hostujícího gólmana. Naopak Mamuti z Maloměřic hráli v útoku velmi trpělivě a snažili se připravovat si vyložené pozice. To se vyplatilo a první poločas tak skončíl 7:13.

V publiku byl znát mírný šok a bylo jasné, že do druhé půle budeme muset něco změnit. Změna přišla velice rychle. Hned po dvou minutách druhého poločasu jsme umazali soupeřův náskok na polovinu díky proměněným rychlým protiútokům a soupeř byl donucen si vzít oddechový čas. Po něm se však obrázek hry opět obrátil a hra začala být vyrovnaná. Kuřim trápila především mizerná střelba z dálky, velké množství neproměněných trháků a také dost obdržených gólů z pravého křídla. Díky těmto faktorům si Maloměřice dokázali svůj náskok udržet a zvítězit poměrem 26:30. Nejlepšími střelci domácího celku se stali Jakub Kudla, Michal Dlapa a Lukáš Elbl (všichni 5).

V neděli vyjíždíme na horkou půdu Kostelce na Hané, kde změříme síly se soupeřem, který je momentálně v tabulce o jednu příčku za námi, avšak ztrácí na nás 6 bodů. Kuřim je momentálně pátá, ale na první místo ztrácí pouze 3 body. Do konce zbývá 7 kol a vypadá to, že se schyluje na veliké drama. Jak jsme si totiž v sobotu ověřili, v této našlapané lize může každý porazit každýho.