Kuřimské tažení pohárem zastavilo extraligové Brno

V prvním kole Českého poháru muži Kuřimi vyřadili  Prostějov po výhře 34:19 na hřišti soupeře. Ve svižně hraném domácím zápase pak přesvědčivě zdolali také Luhačovice 35:28. Ve třetím kole se tak mohli těšit na atraktivního extraligového soupeře. O postup mezi 16 nejlepších týmů přivedl pohárový los za soupeře brněnské KP. Dvě třetiny zápasu drželi domácí s favoritem krok, ale nakonec podlehli 30:41. Postup do osmifinále tak hosté uhájili, ale slušně zaplněná hala se bavila házenou.

Kuřimští hráči měli jen 2 dny na odpočinek po sobotní výhře nad Kostelcem, když v úterý museli nastoupit do 3. kola ČP, tentokrát proti mnohem silnějšímu soupeři – extraligovému KP Brno. Nutno podotknout, že průběhem zápasu byli zřejmě všichni překvapeni. Plná kuřimská hala totiž hnala domácí tým dopředu, a místo toho, aby hosté z extraligy svým válcem Kohouty rozšmelcovali, tak po dvaceti minutách Kuřimští drželi překvapivé vedení 17:15. Když domácí trenér před pauzou prostřídal sestavu o náhradníky, poločas skončil jen těsným vedením 16:18 pro favorizované hosty.

Tempo s KP drželi kuřimští házenkáři ale jen dvě třetiny zápasu. Kuřimští zejména po pauze pocítili tvrdost extraligové obrany, v první půli dobře hrající Jan Šustek dokonce odstoupil ze zápasu s krvavým obličejem. Ve druhé půli navíc přišlo několik technických chyb a velmi zbrklých a zbytečných střel, jakoby si každý z domácích hráčů chtěl před plným publikem dát gól, a tak se Brno dostalo do uklidňujícího pohodlného náskoku, který si udrželo až do konce.

Střelecky se nejčastěji prosadily kuřimské spojky Jakub Kudla a Pavel Chýlek se šesti brankami. Nejlepším hráčem soupeře byl rozehrávač Lukáš Koubek se šesti brankami. Velkou hrozbou byli také oba obrovití pivoti Brna. Šestibrankový tuniský reprezentant na pivotu Ahed Berhouma a 196 centimetrů vysoký srbský pivot Kosta Petrovič.

V brance hostů si premiéru za A-tým Brna odbyl bývalý kuřimský gólman Filip Mašek. Přejeme mu, aby se své šance při zranění extraligové jedničky chopil a využil prostor také v extralize. Ze tří sedmiček se neomylně strefoval další bývalý kuřimský talent Vít Kučera, který je už stabilním hráčem áčka. Oběma držíme v brněnském dresu nadále palce.

1. kolo Českého poháru házené mužů:

Prostějov - SK Kuřim 19:34 (9:16)

Sestava a branky: Vystavěl Tomáš - Chýlek Pavel 3, Mikel Jiří 1, Kudla Jakub 4/1, Šustek Jan 3, Šudák Patrik 1, Souček Vojtěch 8, Kadrman Marek, Kalousek Tomáš 1, Horák Jakub 2, Navrátil Ondřej 1, Křivánek Jakub 5, Dlapa Michal 5.

2. kolo Českého poháru házené mužů:

SK Kuřim - Luhačovice 35:27 (17:13)

Sestava a branky: Pokorný Vojtěch, Vystavěl Tomáš - Kopřiva Jan 2, Chýlek Pavel 7/1, Mikel Jiří 5, Kudla Jakub 6, Šudák Patrik 3, Souček Vojtěch 3, Kadrman Marek 2, Horák Jakub 2, Křivánek Jakub, Dlapa Michal 5/1.

3. kolo Českého poháru házené mužů:

SK Kuřim – KP Brno 30:41 (16:18)

Sestava a branky Kuřimi: Tomáš Vystavěl, Klaus Heidler – Jan Kopřiva 1, Pavel Chýlek 6/1, Lukáš Popelka 2, Jiří Mikel 5, Jakub Kudla 6, Jan Šustek 3, Patrik Šudák 2, Vojtěch Souček 1/1, Marek Kadrman 1, Tomáš Kalousek 2, Jakub Horák 1, Jakub Křivánek, Michal Dlapa.