Muži poprvé bez bodů

Po čtvrtečním neúspěšném utkání Českého Poháru čekala na muže další ostrá zkouška. Ligové utkání na půdě doposud neporaženého Bohunického Tatranu.

Soupeř, v jehož řadách pravidelně nastupují i extraligoví hráči KP Brno, je v soutěži zatím suverenní a vyznačuje se hlavně dobře pracující defenzívou s málo obdrženými brankami.

Přímý souboj o čelo tabulky však hnal Kohouty kupředu a do utkání nastoupili více než dobře. Fungovala jak útočná, tak obranná fáze a bohunické střelce deptal svými výbornými zákroky brankář Pokorný, který byl po celou dobu utkání připraven na bleskový odjezd do porodnice za manželkou!

První patnáctiminutovka byla pro Kuřim úspěšná a držela v ní vedení. Poté se bohužel projevila sílá domácích, kteří měli na všech herních postech stejně kvalitní hráče jak v poli tak na střídačce. Možnost protočit jednotlivce na všech pozicích a tím také styl hry byla pro domácí klíčem k převzetí otěží zápasu a do konce první půle už nenechat Kohouty srovnat krok (1. poločas 14:11).

Druhá polovina se nesla v duchu vyrovnané hry. Tatran sice v prvních minutách navýšil svůj náskok až na pět branek, Kohouti však nechtěli dát svoji kůži lacino, a věděli že právě oni jsou téměř jediní v soutěži, kdo má šanci obrat lídra o body. Během několika akcí se podařilo dotáhnout manko na dvě branky a tento rozdíl viděli diváci téměř do samotného závěru vyrovnané partie. V té už bohužel Kuřimi nezbyly síly na celkový zvrat. Utkání skončilo tříbrankovým vítězstvím domácích 28:25, a díky tomu slaví prozatimní neporazitelnost. A naše družstvo i přes skvělý výkon poprvé nebere body.

Utkání hodnotili všichni pozitivně. Domácí i hosté věděli, že házená měla úroveň a vítězství pro Bohunice bylo zasloužené a vydřené. Potlesk z tribuny však putoval i ke Kohoutům za předvedený výkon a rovněž k rozhodčím, kteří byli na tento souboj nominováni a měli celé utkání pevně v rukou (Horáček a Novotný - pravidelná účast v LM, MS, ME a OH).