Muži postupují do 2.kola Českého Poháru

Již tradiční součástí herní přípravy na sezónu je účast mužů v Českém Poháru. V prvním kole lze většinou očekávat družstvo ze stejné, nebo nižší soutěže. V případě postupu se však již objevují atraktivnější soupeři.

Loňské tažení Kohoutů pohárem, ukončilo až v třetím kole extraligové KP Brno. Očekávání vývoje letošního ročníku jsou proto opět ambiciózní, a muži věří, že dojdou minimálně na stejnou metu.

Letošní los prvního kola nám přidělil staronového soupeře - Oddíl Sokola Juliánov, který se po vítězství v JML vrací do druhé ligy a bude nám opět soupeřem i v soutěži. Muži na utkání odjížděli dobře připraveni, měli za sebou mezinárodní turnaj ve Stupavě a nálož absolvovaných tréninků se měla také výrazně projevit. Soupeř však prošel silnou kádrovou obměnou a nedal svoji kůži lacino.

I přes jasně dané pokyny z lavičky si Kohouti nechali vnutit hru soupeře a utkání mělo překvapivý vývoj. Nedůrazem v defenzivě dostávali domací prostor hlavně na brankovišti, ze kterého vydatně zásobovali naše brankáře střelami. Místo vybudování pohodlného náskoku se kuřimští hráči drželi pouze jednu až dvě branky před soupeřem a do šaten odcházeli s nejistým náskokem 16:13.

Druhý poločas byl téměř totožný a pomyslná "deka" z našich hráčů ne a ne spadnout. Domací naopak ještě přidali na svém snažení a v polovině druhého dějství převzali na několik minut taktovku. Naštěstí se Kohouti opět zvedli a ukázali soupeři, že do druhého kola poháru zamíří kuřimská vlajka.

Závěrečný obrat a konečná výhra o pět branek 31:26 byla jedinou částí, za kterou si hráči zaslouží pochvalu. Takový herní projev musí zůstat na Julcu. V druhém kole totiž vyzvou dalšího soupeře z ligy, tentokrát ale z pater nejvyšších. Do naší haly dorazí tým HK Ivančice a to už bude jiný šálek kávy.