Muži si udrželi neporazitelnost i proti Maloměřicím!

Včera se v maloměřické hale konalo 4. kolo druhé ligy házené mužů, ve kterém naše Áčko změřilo síly s domácím celkem. Před zápasem jsme pořádně nevěděli, kdo vše za Maloměřice "B" bude hrát, a jestli doplní svůj kádr někým ze svého A týmu. Bylo však jasné, že maloměřičtí mamuti budou hrát na rychlé protiútoky a snažit se dostávat se do vyložených šancí.

Proto od začátku trenér Pokorný vyrukoval na soupeře s obranou 1:5, která velmi dobře fungovala. Rychle jsme získali náskok 4 gólů a to i díky našemu útoku, který se mohl pyšnit velmi dobrou efektivitou. První poločas byl opravdu jednoznačnou záležitostí a Kuřim po něm vedla poměrem 8:15.

Všichni ovšem napjatě očekávali, jaký vstup budou mít kohouti do druhé půlky. V Kuřimi už je pomalu tradicí, že rozjezd do druhé třicetiminutovky je velmi pomalý. Hráči tuto pasáž hry nazývají "kuřimská desetiminutovka" a bohužel i proti Maloměřicím se hned z kraje druhého poločasu dostavila. Špatně jsme bránili i útočili a dostali pár gólů z rychlých protiútoků. Za hostující tým se velmi dařilo Kristiánu Kolářovi, který do kuřimské sítě nasázel 7 gólů z křídla a jeden přidal ze sedmimetrového hodu. V jednu chvíli už byl stav pouze o 3 góly a bylo jasné, že budeme muset opět zabrat.

To se naštěstí podařilo a i díky výborné střelbě Pavla Chýlka (7 gólů) a Ondřeje Navrátila (5 gólů) se Kuřimi podařilo náskok udržet, a zvítězit tak poměrem 23:28. Z Maloměřic si tak odvážíme 2 body a stále se nacházíme na čele tabulky.

Nyní nás čeká reprezentační přestávka, takže další kolo se bude konat až za 14 dní, kdy vyzveme v naší domácí hale Kostelec na Hané, který hraje také v dobré formě, a mohlo by se tak jednat o jeden z klíčových zápasů podzimu.