Muži vedou po třech kolech ligovou tabulku

Po třech úvodních kolech jsou Kohouti díky nejlepšímu skóre na špici druholigové tabulky, i když další čtyři týmy mají stejný bodový zisk.

Dvě kola odehraná venku a jedno na domácí půdě zvládli svěřenci Radima Pernického vcelku obstojně, stále je však vidět že se do týmu zapracovávají nově příchozí a herní projev má silné výkyvy. První kolo na horké půdě silného Kostelce na Hané, odkud se body vozí velmi obtížně, vypadalo po prvním poločasu mizerně. Náskok domácích nebyl po třiceti minutách zanedbatelný a velké problémy dělal kuřimským střelcům hlavně domácí brankář. Do druhé poloviny však Kohouti vlétli s úplně jinou energií a během několika útoků srovnali krok. Díky zpřesnění koncovky a důsledné obraně postupně otočili vývoj zápasu a domácí začali kupit chyby, které nezůstaly bez potrestání. Konečný výsledek 23:30 oproti poločasovému 17:14 hovoří za vše.

Druhé kolo bylo opět na půdě soupeře, tentokrát v Holešově. Silně vyrovnanému utkání, ve kterém se ani jednomu z družstev nepodařilo urvat větší gólový náskok, nelze nic jiného říct, než že je dělba bodů zasloužená.

Ve třetím ligovém utkání se konečně Kohouti představili v domácí aréně. Soupeřem jim byl nový člen druhé ligy - Legata Hustopeče, která ještě loni hájila své barvy v první lize. Nutno podotknout, že kádr Legaty prošel velkou generační obměnou a od prvního kola měl na kontě pouze dvouciferné porážky a poslední místo tabulky. Stejně to dopadlo i v Kuřimi, výprask o 19 branek si mladíci z Hustopečí snad ani nezasloužili.

K dalšímu mistrovskému utkání míří Kohouti opět na Hanou, tentokrát přímo do Olomouce. Místní oddíl HBC je na tom aktuálně bodově totožně, lze tedy očekávat velice vyrovnaný boj týmů z předních příček tabulky.