Muži vstoupili do jarní části těsnou porážkou

Po zimní přípravě už byli všichni opět nahecovaní na jarní část. Hned z kraje čekal muže náročný souboj v Telnici, která na nás před tímto kolem ztrácela pouze bod, a tak se v případě úspěchu mohla dostat na druhé místo.

Začátek však domácím moc nevyšel. Především si vylámali zuby na našem brankářovi Vojtovi, který zachytal výborně. Na druhé straně byla Kuřim poměrně efektivní, a tak z kraje zápasu vedla o pár branek. Zbytek prvního poločasu byl velmi vyrovnaný a Telnici se podařilo díky zlepšené střelbě náš hubený náskok smazat, takže o přestávce svítilo na ukazateli skóré 14:14.

Do druhého poločasu vstoupili kuřimští kohouti výborně a postupně si vybojovali náskok šesti branek. Pak však přišel veledůležitý moment, kdy Pavel Chýlek kontaktoval soupeře v trháku a po tomto zákroku obdržel přímou červenou kartu. Hru našeho celku to velmi narušilo a Telnice 4 minuty před koncem srovnala stav. Konec zápasu byla jedna velká přetahovaná a v závěru se Telnici podařilo proměnit několik důležitých střel, kdežto Kuřimi nikoliv. 2 body tedy zůstaly na domácí kluzké a čtverečkované palubovce po výhře Telnice poměrem 34:33. Našimi nejlepšími střelci se stali Pavel Chýlek (8) ,Jakub Kudla (6) a Michal Dlapa (6).

Vstup do jarní části se mužům nepovedl podle představ, avšak napravit chuť si můžou hned v sobotu proti Prostějovu. Tento zápas, na který jste všichni srdečně zváni, se bude konat v kuřimské sportovní hale v 17:00.