Naprosté fiasko v Ivančicích

Naprosto katastroficky skončilo pro Kohouty první venkovní utkání sezóny. Na něj tým vyrazil do Ivančic, se kterými vypadl o dva týdny dříve v Českém Poháru desetibrankovým rozdílem, navíc v domácím prostředí. I to byla proto pro hráče motivace uspět, hlavně při pomyšlení, že na druhou konfrontaci jsou v mnohem lepší sestavě.

Utkání nezačalo vůbec špatně, na obou stranách dominovaly obrany a výsledek narůstal velmi sporadicky. Bohužel, hůře na tom byli Kohouti, kteří si z domácího brankáře udělali terč. Hlavně proto začal náskok domácích pomalu narůstat, ne však nějak dramaticky. Poločasové skóre o osm branek si naši hráči zavinili sami svojí nedůsledností na konci poločasu, kdy už se nejspíše viděli v kabině.

Druhá polovina byla pro Kohouty noční můrou. Obrany obou celků byli ještě tvrdší a utkání v určitých momentech hraničilo s řeckořímským zápasem. Soudný účastník v hale musel sám potvrdit, že hra, kterou připustili rozhodčí, byla plná nebezpečných faulů. A místo střílení branek se hráči často váleli na zemi, mnohdy s následným odchodem na střídačku kvůli otřesu nebo zranění. I proto byl druhý poločas oboustranně ještě chudší na branky, první úspěšný střelecký pokus padl až v osmé minutě.

Tento styl hry byl pro Kohouty velice náročný, a psychicky i fyzicky unavující. Není proto tolik překvapující, že tým, který standardně za poločas střílí dvouciferný počet branek, se v druhém dějství trefil jen třikrát. Hráči byli zcela vykolejení z vývoje, který nesl pachuť hrubých faulů a nebezpečných momentů, což jim sebralo síly na tvorbu hry kterou umí. Když už se podařilo projít přes domácí defenzívu, stál v cestě brankář, kterého si Kohouti v první půli rozchytali tak, že měl zcela nepochybně největší zásluhu na výsledku 21:9, který si Kuřim za rámeček rozhodně nedá.