Holešov padl brankou v závěru

2. kolo II. ligy mužů (26. 9.)

SK Kuřim – TJ Holešov 22:21

První zápas A-týmu mužů Kuřimi před domácím publikem nabídl velmi vyrovnanou partii až do posledních vteřin, ve které nejlepšími hráči byli na obou stranách bránkáři.

Kuřim si od začátku prvního poločasu udržovala těsný náskok, který v 17. minutě navýšila už na rozdíl 4 branek (9:5), kdy se zdálo, že odpor soupeře brzo zlomí. K neudržení byl Pavel Chýlek na pravé straně a dařilo se také zakončení z křídel a z pivota. Pak ale přišel zlom ve vývoji utkání a následná pětiminutovka byla ve znamení lehkovážné střelby ze spojek. Soupeř lacino snížil na 9:8 a do poločasu bylo už srovnáno 12:12.

Po celý zbytek zápasu pak skóre neustále oscilovalo na jednu či druhou stranu. Nervozita domácích stoupala, naopak hosté v útoku šetřili síly a trpělivě sbíraly každý faul pro udržení míče Zápas tak rozhodla až dramatická koncovka v závěru. Tři minuty před koncem měli domácí za vyrovnaného stavu 21:21 výhodu přesilové hry, která mohla rozhodnout, ale z přesilovky si vyloženou příležitost nevypracovali a vytěžili pouze sedmimetrový hod, který neproměnili.

Diváci mohli mít pocit, že ani hosté jakoby nechtěli vyhrát, když se dostali do plného počtu hráčů a získali míč, nedokázali proti zformované obraně Kuřimi najít sílu na efektivní zakončení. Hostující trenér si vzal timeout, aby připravil půl minuty před koncem rozhodující akci. Střela hostů však v bráně neskončila a naopak z rychlého kontru rozhodl sedm vteřin před závěrečným hvizdem kuřimský Jágr, veterán Jirka Čermák, který překlopil vítězství na stranu Kohoutů, když o centimetry procedil přes golmana Holešova svou střelu z křídla. Holešov se tak musel u závěrečné sirény sklonit s těsnou porážkou 22:21.

Mezi nejlepší hráče domácích patřila brankářská dvojice Adam Obůrka a Vojta Pokorný, která se podělila rovným dílem o čas v bráně, diváci ocenili oba golmany za několik skvělých zákroků.