Sezóna 2022/2023 II.ligy klepe na dveře

Uplynulá sezóna skončila jedním z nejlepších výsledků v historii Sportovního Klubu Kuřim.

A-tým za zcela suverénními Bohunicemi, které bez jediného bodového zaváhání soutěž ovládly, obsadil druhé místo s náskokem čtyř bodů na třetí Ivančice. Jde tedy o historické srovnání z ročníku 2012/2013, kdy se také podařilo v II.lize vybojovat 2.místo s nárokem na přímý postup do I.ligy, který oddíl tehdy z nedostatečného technického (chybějící sportovní hala) a finačního vybavení odmítl.

Vstup do nadcházejícího ročníků se však nese ve znamení několika změn a lze očekávat, že si tým bude ze startu soutěže herně "sedat".

Asi nejcitelnější oslabení znamená ukončení dosavadní házenkářské kariéry od Jakuba Kudly, který byl poslední dekádu naší střeleckou oporou a obávanou hrozbou pro soupeřovy brankáře. Konec své aktivní účasti na mistrovských utkáních oznámil také Jiří Čermák, střelecký rekordman oddílu a chlap, který svojí výkonností dával všem dorůstajícím házenkářům najevo, že mohou být přínosem pro tým několik desítek let. Oběma borcům děkujeme a samozřejmě připomínáme, že jsou mezi námi vždy vítání.

Na druhou stranu se tým může naplno spolehnout na mladé pušky, které přichází z dorostu, a věkem i svojí dovedností už dozrály do fáze, kdy budou plnohodnotnou oporou týmu. To už nicméně kluci předvedli na pohárovém utkání v Telnici, které sice Kohouti nevyhráli, ale herní projev omlazeného týmu dává naději, že budou opět bojovat o přední příčky tabulky. Celkovou soupisku pro nadcházející ročník si můžete prohlédnout ZDE.

Oznamujeme také příchody do týmu zvenčí. Z Maloměřic k nám přestupuje Ladislav Plesl. Jeho příchod znamená posílení na postu spojek, které se aktuálně potýkají nejenom s odchodem J.Kudly, ale také s ne úplně ideální zdravotní kondicí některých hráčů. Věříme, že Láďa zapadne velice rychle, což už nicméně potvrdil na přípravě.

Tým se tak bude v nadcházejícím ročníku prezentovat v asi nejsilnější kádrové obměně za poslední roky. Diváci se však můžou těšit na rychlou a moderní házenou, kterou mají v krvi hlavně příchozí dorostenci. Domácí utkání, která budeme opět hrát v neděli večer, tak budou lákadlem pro dychtivé fanoušky, kteří dorazí podpořit od hlediště.

První dvě kola hraje tým venku. Neděle 18.9. přiznalo rozlosování Kohoutům utkání na palubovce Kostelce na Hané, následující neděli vyráži pro změnu do Holešova.

-JKop-