Muži: Juliánov – SK Kuřim 37:37 (20:19)

Na nedělní utkání do Juliánova vyrážel kuřimský tým s odhodláním spravit si chuť po těsné domácí prohře s Ivančicemi. Konto brněnského soupeře, který se před utkáním nacházel na opačném konci tabulky, však zdobily dvě výhry z posledních utkání a na jeho herním projevu to bylo od začátku znát.

Brněnští se prezentovali aktivní hrou a i přes naši takticky vysunutou obranu se jim dařilo prosazovat ze všech pozic. Lze však konstatovat, že defenzíva na opačném konci hřiště nebyla o moc lepší a nám se dařilo dostávat do střeleckých šancí téměř po každé kombinaci. Bohužel nám několikrát v cestě stál domácí brankář, díky kterému si Juliánov držel náskok dvou až tří branek. Ke konci poločasu jsme byli několikrát důslednější v zakončení a brankové „hody“ se před odchodem do šaten zastavily na hodnotě 20:19.

Rozdíl jediné branky nebyl do druhého poločasu žádnou překážkou a náš tým si od změny obranného systému sliboval zvrat utkání. Domácí však pokračovali ve střelecké jízdě a opět si dokázali vytvořit uklidňující náskok až čtyř branek a počátek poločasu tak byl plně v jejich režii. Kuřimské zbraně však neřekly poslední slovo. Několikrát se podařilo ubránit soupeřův postupný útok, z čehož se dařilo vytvářet rychlé přechody, zakončené neomylnými trefami do domácí sítě.

Před poslední desetiminutovkou jsme to tedy byli my, kdo svíral otěže utkání v podobě tříbrankového náskoku, ale vidina dvoubodového zisku se začala opět pomalu vytrácet. Kuřimská střelecká potence znovu několikrát ztroskotala na soupeřově brankáři nebo na brankové konstrukci, zatímco domácí zpřesnili mušku. V poslední minutě se Juliánovu podařilo srovnat krok, a i když měli Kohouti dostatek času na závěrečný útok, který by znamenal vítězství, nakonec se museli smířit pouze s jednobodovým přídělem za remízu 37:37.