Trenér Radim Pernický hodnotí uplynulou sezónu

Ve Tvé první kompletní sezóně na lavičce SK Kuřim dosáhli naši muži na historicky nejlepší výsledek klubu, kdy získali druhé místo a třicet tři bodů.

Jak hodnotíš sezónu Ty, z pozice trenéra A mužů SK Kuřim?

Ze dvou úhlů pohledu. Před „covidovou dobou“ se tým potácel ve spodní části tabulky, poté byly vlivem Covid-19 přerušeny sportovní aktivity v celé společnosti na poměrně dlouhou dobu. To výrazně zamávalo neprofesionálním sportem a odrazilo se i v naší minulé sezóně, kdy jsme se hned ze začátku museli obejít bez osmi hráčů základního kádru mužstva. Během sezóny neodehrála drtivá většina mužstva více než polovinu soutěže. Tyto problémy nám výrazně ztěžovaly práci a nastavený systém progresu. Na druhou stranu to mělo svá pozitiva, neboť jsme mohli dát, věrni mým zásadám, větší prostor mladým hráčům a mohli jsme hledat uplatnění stávajících hráčů na nových herních funkcích. Sice jsme se neposunuli tam, kam bychom chtěli, ale aspoň jsme položili solidní základ do další práce. Výsledek je pěkný, nicméně nás čeká ještě spousta práce k finální stabilizaci a předvádění konzistentní hry.

Takže nejsi spokojen?

Jsem spokojen, protože velmi dobře funguje zázemí klubu, s vedením jsme schopni se na všem domluvit a mám okolo sebe lidi, kteří odvádějí neskutečnou práci. Čímž bych rád poděkoval hlavně Pepovi Navrátilovi, bez kterého by to nešlo, Radkovi Šťastnému, neviditelnému pracantovi, Jirkovi Mikelovi a Jirkovi Čermákovi, kteří vytvářejí neuvěřitelný support a klima týmu. A v prvé řadě bych rád poděkoval všem klukům za jejich přístup a pracovitost ve všech směrech.

Jaké jsou vyhlídky a cíle do příští sezóny?

Dlouhodobé cíle máme jasné. Chceme stabilizovat klub tak, aby měl velmi silné základy, a přilákáme více dětí k házené. S týmem mužů chceme bojovat opět o nejvyšší příčky a chceme systematicky zapracovávat mladé či nové hráče. Čeká nás ještě trnitá cesta, ale věřím, že za pár let budeme jedni z nejlepších na Moravě. Zázemím a fungováním klubu jsme v popředí již v současné době.

Děkuji.