V posledním podzimním kole Kuřim padla v Olomouci

V posledním kole podzimní části se postavil našemu mužstvu tým z Olomouce. Do této metropole jsme se vydali už kolem poledne, i když zápas začínal až v 18 hodin. Před zápasem jsme si toto krásné město obešli a dali si dobrý oběd v místím podniku. Po něm jsme se už však soustředili na utkání, které mělo rozhodnout o tom, zda přezimujeme na čele tabulky či nikoliv. Nutno podotknout, že s týmem neodcestoval Jakub Kudla, který měl problém s mezižeberními svaly.

Na začátku byla na hráčích znát únava z daleké cesty, a tak kuřimští kohouti prohrávali už po prvních 8 minutách 5:1. Nedařilo se nám především v útoku, kde jsme neproměnili několik vyložených šancí, a kostrbatě jsme se dostávali do střeleckých pozic. Chvílemi už soupeř vedl o 7 gólů, avšak naše "Áčko" do poločasu ještě zabralo a manko o pár gólů stáhlo. Po první půlce tak svítilo na ukazateli skóré 13:9 pro domácí. Před přestávkou nám tak svitla naděje na zvrácení výsledku.

O přestávce přišla velmi důsledná domluva od obou trenérů, avšak ani ta hráčům nepomohla do druhé poloviny utkání. Naše nemohoucnost se dala těžko překousnout. Trápila nás především střelba. V bráně nás sice několikrát podržel Adam Obůrka, ale ani to nestačilo, abychom se na soupeře dotáhli. Nejlepšími střelci našeho týmu se stali Lukáš Elbl a Patrik Šudák (oba 4 góly), nic však nedokázalo prolomit olomouckou obranu tak, jak jsme potřebovali, a naše mužstvo si tak z města tvarůžků odvezlo porážku 29:20.

Tento zápas byl pro nás určitě zklamáním, ale celkově hodnotíme podzimní část velmi kladně. Nacházíme se na druhém místě pouze o bod za prvními Bohunicemi. Teď je na nás, jak se přes zimu připravíme na jarní část, ve které chceme bojovat o nejvyšší příčky.