Vstup do sezóny II. ligy rámují zbytečné porážky

Vstup do sezóny II. ligy mužů rámují dvě domácí porážky a obě byly zbytečné. První domácí zápas s rezervou Maloměřic měli nadějně rozehraný na výhru, ale ztratili jej trestuhodně v druhém poločase. V druhém kole dostali za vyučenou v Bohunicích, kde si Kuřimáci ani neškrtli. S nováčkem soutěže z Újezdu u Brna pak dokonce prohráli špatně postavenou obranou proti hodu z devítky po závěrečném hvizdu. Celková bilance úvodních tří kol tak byla mizivá - čistá nula na bodovém kontě.

1. kolo II. ligy mužů

SK Kuřim - Maloměřice Brno B 27:30 (18:14)

První domácí zápas s rezervou Maloměřic, které se staly čerstvě účastníkem extraligy, byl podle očekávání od začátku těžký. Hosté přijeli se silnou sestavou a s ambicemi vyhrát, ale Kuřimští byli v prvním poločase jasně lepší. Měli nadějně rozehraný zápas na výhru vedením o 5 branek. Tribuny potěšil 44letý veterán Čermák brankou z rychlého protiútoku, ale bohužel po jednom ze soubojů ze zápasu odstoupil. Přesto nikoho z diváků nestrašilo, že by domácí tým nadějně rozehraný duel měl ztratit.

Házená je ale hra, která se hraje celých 60 minut a přináší mnohá překvapení. Náskok Kohouti trestuhodně promrhali v druhém poločase, kdy hosté očividně přidali na bojovnosti tvrdosti v obraně. Domácí naopak znervózněli a zcela ztratili pohyb. Následně trenéři točili sestavou, ale odpověď na otáčející se vývoj zápasu žádnou nenašli.

Sestava a branky: Pokorný Vojtěch, Vystavěl Tomáš - Chýlek Pavel 8/4, Mikel Jiří 1, Kudla Jakub 4, Šustek Jan 2, Šudák Patrik 3, Souček Vojtěch, Kalousek Tomáš 1, Horák Jakub 1, Čermák Jiří 1, Křivánek Jakub 1, Dlapa Michal 5.

2. kolo II. ligy mužů

Tatran Bohunice - SK Kuřim 28:14 (13:6)

Zápas na hřišti hlavního favorita II. ligy byl od začátku nepovedený. Kuřimský celek připomínal velmi falešně rozladěný orchestr. Nejlepším střelcem byli pouze se třemi brankami Pavel Chýlek a Honza Kopřiva. Zasloužená prohra bez známek většího odporu, na kterou je třeba zapomenout.

Sestava a branky: Pokorný Vojta, Vystavěl Tomáš - Kalousek Tomáš 1, Mikel Jiří 1, Kopřiva Jan 3/2, Šustek Jan 1, Čermák Vojtěch 1, Chýlek Pavel 3, Kadrman Marek, Kudla Jakub 1, Horák Jakub 2, Souček Vojtěch 1, Křivánek Jakub 1, Dlapa Michal 1.

3. kolo II. igy mužů

SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna 33:34 (16:20)

Očekávání bodového zisku se opět nenaplnilo. Od začátku nevěřící publikum sledovalo, jak domácí zápas podcenili, zatímco nováček soutěže převzal otěže zápasu. V sestavě chyběl Pavel Chýlek a druhá ostrá spojka Jakub Kudla strávil více času na střídačce než na hřišti. Hosté si udržovali bojovným výkonem proti ospale působící obraně mírný náskok a v poločase šel do kabin s čtyřbrankovým vedením.

Po změně stran se kuřimští házenkáři rozpomenuli na házenou, jakou umí hrát, a zápas pomalu srovnávali. Velmi dobrým výkonem zvedli prapor zejména levoruký Marek Kadrman, Vojta Souček či brankář Klaus Heidler. Zápas se vyrovnal a bylo zaděláno na dramatickou koncovku. V poslední minutě šli hosté do vedení 32:33, a tak v čase 29:35 bral trenér Pokorný timeout. Po něm sehráli Kuřimští gólovou akci zakončenou vyrovnávací brankou Kadrmana - 33:33.

Hostům zbývalo posledních deset vteřin do konce, aby stihli zaútočit, ale při pokusu do postavené obrany vybojovali se závěrečnou sirénou pouze devítku. Po vypršení času se tak házel poslední hod, u něhož trenér Navrátil upozorňoval své hráče na špatné postavení obrany, ale ta jej nevyslyšela a lehkovážně postavenou zeď obletěla střela z devítky tak, že skončila v němém úžasu haly v brance domácích. A bylo vymalováno bez bodu - 33:34.

Sestava a branky Kuřimi: Pokorný Vojtěch, Vystavěl Tomáš, Heidler Klaus - Kadrman Marek 7, Kalousek Tomáš 4, Horák Jakub, Kopřiva Jan 1, Mikel Jiří 1, Kudla Jakub 5, Šustek Jan 2, Souček Vojtěch 6, Navrátil Ondřej 2, Křivánek Jakub 1, Dlapa Michal 4.