Z Dolní Cerekve vezeme 2 body!

S jasným úkolem jelo dlouhou cestu do Dolní Cerekvce kuřimské mužstvo. Vzhledem k vypjatému boji o přední příčky tabulky byla přijatelná pouze výhra.

Začátek utkání byl z obou stran velmi rozapčitý. Na hřišti dominovaly především obrany a nedalo by se říct, že by hráči předváděli atraktivní házenou. Hrálo se velmi zarputile s vysokým množstvím neúspěšné střelby a ztrát, avšak Kuřim předvedla o něco lepší defenzivu než soupeř, a tak se dostala do mírného náskoku. Obzvlášť v rozmezí od 18. minuty do konce poločasu to vypadalo, jakoby naši do brány postavili zeď, protože v tomto časovém intervalu jsme obdrželi pouze jednu branku. Poločas tedy skončil 6:9 ve prospěch hostů. Nutno podotknout, že nás podržel výborně chytající Vojta Pokorný.

Do druhé půlky nastoupili velmi dobře domácí, kteří stáhli náš třígólový náskok, avšak to vyburcovalo kuřimské kohouty k tomu, aby začali svého soupeře v útoku klovat daleko více. To se povedlo a postupně jsme si začali vytvářet pohodlný náskok. Během druhého poločasu dostala červenou naše ostrá spojka s nejlepším výskokem v klubu Jan Kopřiva, který musel poté, co obrdžel 3x2 minuty opustit palubovku a už nám nebyl k dispozici. K výkonu rozhodčích se nehodlám vyjadřovat, abych ještě zpětně nedostal trest za 2 minuty. Toto vyloučení nás naštěstí nerozhodilo a v poklidu jsme utkání dohráli, i když jistý hráč o klidné koncovce našeho mužstva pochyboval s tím, že to pak na hřiště dotahovat nepůjde.

Kuřim tedy porazila Dolní Cerekev poměrem 15:24. Nejlepšími střelci utkání se stali Jiří Mikel (5 gólů) a Pavel Chýlek (5). Cesta zpátky se zaslouženě nesla ve vítězném duchu a doufáme, že v něm budeme pokračovat i s vaší podporou příští víkend, kdy k nám v sobotu dorazí Maloměřice "B". Zápas začíná v 17:00, tak doražte!