Házená pro školkové

Házená pro děti ze školek v Kuřimi

Sportovní klub Kuřim a jeho oddíl házené podporuje a pokračuje v projektu pohybových aktivit pro děti z kuřimských mateřských škol. Cílem celého projektu je rozpohybovat malé děti a probudit v nich lásku ke sportu. Dbáme na všestranný pohybový rozvoj, který dětem dá dobrý základ a pohybovou průpravu nejen do házené, ale do jakéhokoliv sportu, který si mohou děti v budoucnu vybrat.

Rozvíjíme pohybové dovednosti předškoláků. Tento věk je obzvláště důležitý, protože se děti více osamostatňují, rozvíjí se jim koordinace pohybů a jemná motorika. Navíc si budují vztahy s kamarády, učí se spolupracovat a vzhlíží k trenérům jak k autoritě.

Každou hodinu koncipujeme jinak, ale všechny mají něco společného. Zábavu a hru s míčem. Obzvláště bez zábavy by to u takto malých dětí nešlo. Formou hry dbáme na všestranný pohybový rozvoj, gymnastickou průpravu, správné držení těla a utváření kladného vztahu ke sportu.

Od začátku října jsme do toho vjeli naplno s bezmála 45 dětmi. Stejně jako v předchozích pěti letech, sportování děti baví a my z toho máme velkou radost. Držíme malým ratolestem palce, aby je sport nadále bavil a dosahovali v něm úspěchů. 

Stejně tak chceme dodat, že nikdy není pozdě se sportovní průpravou u dětí začít. Ale čím dříve, tím lépe.