Soutěže skončily, ročník byl anulován

Exekutiva Českého svazu házené rozhodla, že vzhledem k aktuálním opatřením k ochraně obyvatelstva a vývoji koronavirové infekce, se všechny soutěže řízené ČSH ukončují. Výjimku mají pouze nejvyšší soutěže mužů a žen, o jejichž osudu se rozhodne teprve v polovině dubna.

Veškeré dosavadní výsledky v rozehrané sezóně 2019/2020 jsou tímto rozhodnutím anulovány. Co to znamená? Jednoduše řečeno: bez ohledu na umístění a získané body, nebude žádný z týmů sestupovat ani postupovat do vyšší soutěže. Všechny výhry, prohry a branky z letošní sezóny jsou smazány, jakoby se nikdy neodehrály. Soutěže se fakticky vrací na start této sezóny.

Mládežnická družstva Kuřimi sehrála dobrý ročník

Z pohledu kuřimské házené měli ročník nejlépe rozehrán dorostenci, kteří měli našlápnuto zabojovat o postup do extraligy. V rozehrané tabulce měli stejný počet bodů jako vedoucí Olomouc, se kterou už druhým rokem soupeří o postupového žolíka do baráže. Dařilo se také dalším mládežnickým týmům. Starší žáci letos postoupili do celostátní Žákovské ligy, kde se jim ovšem nedařilo a v rozehrané soutěži tak skončili až na 20. místě. Naopak měli nakročeno uhrát prvenství v JM lize. Na medailové pozice měli namířeno také mladší žáci a mladší žačky. Bilance předčasně skončené sezóny pro muže ve II. lize byla 4. místo a starší žačky hrály klidný střed tabulky na 6. místě.

"Anulací ročníku odpadají diskuse o pořadí, postupujících, či sestupujících. Tímto rozhodnutím se jakoby „vracíme do doby“ před tuto sezónu. Aktuální situace je mimořádná nejen pro náš sport, ale pro celou společnost a v této těžké době nechceme jakýmkoliv sporným rozhodnutím jitřit emoce. Proto jsme jakékoliv další alternativy zavrhli. V našem rozhodnutí hrálo roli i osobní hledisko. Soutěže, kterých se rozhodnutí týká, nejsou profesionální a jsme přesvědčení, že naši členové mají nyní také svoje soukromé starosti. Házená teď pro ně není prioritou. Věříme, že všichni, jichž se to týká, tento krok pochopí. I když je zřejmé, že někomu toto rozhodnutí možná pomůže, někomu uškodí. Ale ‚bezbolestné’ dnes není žádné rozhodnutí,“ uvedl prezident ČSH Jaroslav Chvalný.

Nezbývá, než tuto krizovou situaci v nelehké době přijmout a směřovat všechna družstva k ještě lepším výsledkům v příští sezóně.

-pond-

Foto zdroj: iDNES