Kuřimská školní liga zakončila letošní ročník finálovým turnajem

23 týmů z 8 základních škol a přes 230 dětí prožilo finálový turnaj hraný ve fantastické atmosféře nové městské sportovní haly v Kuřimi. V Kuřimi sice hrajeme na výsledky, ale nakonec stejně ceny dostanou všichni. Systém finálového turnaje je jednoduchý – 3 turnaje před finále byly kvalifikační a vždy týmy z horní poloviny hrají finále A a týmy z dolní poloviny tabulky hrají finále B. Tímto způsobem hrají týmy mezi sebou vyrovnané zápasy a všichni dostanou poháry, diplomy nebo medaile. Pro letošní ročník byla novinkou samostatná dívčí družstva, která měla mezi sebou vlastní soutěž. Další novinkou bylo, protože děti hrály s nadšením a strašně je to bavilo, že pořadatelé rozhodli o tom, že všechny týmy, které nebyly na stupních vítězů obsadily shodně 4. místa.

Vzhledem k počtu týmů se opravdu rozdalo velké množství pohárů, medailí, diplomů a sladkých odměn a to hlavně díky velké podpoře města Kuřimi, který je hlavním partnerem naší školní ligy.

Pořadatelé na závěr udělali velkolepou show, kdy týmy hrající o medaile měly speciální zápas s využitím všech moderních vymožeností – od velké světelné tabule, přes různé hudební znělky po gólech a to nejlepší teprve přišlo – děti dostaly bubny a shlukly se u finálového hřiště – obrovský randál a povzbuzování vyburcoval zúčastněné týmy kuřimské ZŠ Jungmannova a ZŠ Čebín k maximálnímu nasazení plném emocí – věříme, že děti na to budou dlouho vzpomínat, kdy na 300 účastníků včetně asi 40 rodičů neúnavně fandilo. Utkání točila místní regionální televize KOTVA včetně záznamu z předávání cen.

Poslední překvapením bylo, že děti do poslední chvíle nevěděli, kdo a jak se umístil a o to krásnější byly na nich vidět emoce a radost, když si všichni chodili pro ceny za doprovodu hudebních znělek pro vítěze.

A kdo nakonec vyhrál? Vyhráli všichni a taky všichni ukázali, že miniházená je sportem plný emocí a rodících se přátelství mezi dětmi. Nutno poděkovat všem pedagogům, kteří pravidelně děti na turnaj přihlašují a starají se o ně a na školách je ve sportovních kroužcích trénují.