Festival házené v Kuřimi se koná za účasti 24 týmů

Poslední prázdninový víkend ožije město Kuřim mládežnickou házenou. Za účasti 24 družstev se uskuteční tradiční házenkářský turnaj mladšího žactva v Kuřimi. Sejde se na tři sta padesát chlapců a děvčat ve věku do 12 let a sehrají 82 utkání. V doprovodném programu festivalu Handec Fest vystoupí mimo jiné kapela Vltava nebo Laura a její tygři.

Tradiční házenkářský turnaj Partner Cities Cup 2022 se odehraje ve dvou hracích dnech, kterými jsou sobota 27. a neděle 28. srpna. První den sehrají účastníci zápasy v základních skupinách a druhý den se uskuteční vyřazovací zápasy o konečná umístění.

Partner Cities Cup se v uplynulých letech zařadil mezi největší turnaje mládežnické házené pořádané v České republice. Letos se bude hrát na třech sportovištích. Turnajovým centrem je moderní sportovní hala v Kuřimi, která byla postavena v roce 2018. Současně se hraje na městském stadionu v Kuřimi a ve sportovní hale v Brně Maloměřicích.

„Kuřimský turnaj má pokaždé super organizaci a je znovu kvalitně obsazen. Od roku 2019 každoročně patří do letní přípravy našich děvčat. Letos pojedeme do Kuřimi s nově budovaným týmem a těšíme se, že tam potkáme zase fajn lidi,“ uvedl trenér Stanislav Dufek za obhájce loňského prvenství z HK Veselí nad Moravou.

Turnaje se vedle domácích týmů pořádajícího klubu SK Kuřim zúčastní spolupracující brněnské Maloměřice, družstva Háje Praha, Zlín, Liberec, Měnín, Bohunice, Veselí nad Moravou, Strážnice, Písek, Otrokovice, Ivančice, Velké Meziříčí, Telnice, Olomouc, Zubří, Hostěrádky - Rešov, ŠKP Bratislava, Napajedla, Sokolnice a Uherské Hradiště.

Sobotní večer prvního hracího dne turnaje doprovodí zábavný program pro rodiny s dětmi pod názvem Handec Fest 2022. Před kuřimskou sportovní halou vyroste během sobotního dopoledne pódium, kde se návštěvníci mohou těšit na vystoupení populární kapel. Program zahájí muzikantský showman Kudla s kapelou v krabici a dorazí také Laura a její tygři se svými legendárními hity. Zahrát přijede Vltava, kapela kolem herce a zpěváka Roberta Nebřenského, která je oblíbená pro svůj poetický styl. Hudební show zakončí vystoupení kapely Maniac, která je vyladěná do rockového dance music. Začátky všech vystoupení jsou na webu www.handecfest.cz a hudební program skončí půl hodiny před půlnocí.

„Těšíme se, že se všem účastníkům poslední prázdninový víkend podaří naplnit radostí z házené nebo dobré muziky. Akce je z velké části určena nejen pro sportovní fanoušky, zejména pro rodiny s dětmi. Je poděkováním veřejnosti a rodičům za to, že podporují děti ve vztahu ke sportu,“ odhaluje Michal Hanák, předseda oddílu házené SK Kuřim. „Náklady na pořádání festivalu letos nepříjemně rostou, ale snažíme se naplnit služby pro účastníky na úrovni, v jaké jsou zvyklí z předchozích let a záleží nám, aby si pobyt v našem krásném městě užili,“ dodává Hanák. 

Turnaj ukončí finálové zápasy, které se uskuteční v neděli ve sportovní hale v Kuřimi. Finále kategorie mladších žáků je na programu v 15:00 hodin a finále kategorie mladších žaček je v 16:00 hodin. (více zde). Turnaj probíhá za podpory partnerů a ve spolupráci s Wellness Kuřim a ZŠ Kuřim Jungmannova.

-pond-