Partners Cities Cup v Kuřimi zakončil léto

Poslední srpnový víkend hostila Kuřim Partner Cities Cup mladšího žactva v házené. Týmy spolu ve velkých vedrech bojovaly o první místa hned na třech sportovištích. Centrem celého turnaje byla moderní sportovní hala v Kuřimi. Další zápasy mladší žáci odehráli na kuřimském městském stadionu a sportovní hale v Maloměřicích. Celý víkend zpestřoval doprovodný program v areálu Wellness Kuřim, kde si děti mohly užít vodních atrakcí i letního kina.

Těsně před koncem nedělních zápasů došlo i na hodnocení celého Cupu. Michal Vrbík ze Sezimova Ústí byl jak s organizací, tak s výkonem spokojen. „Všechno bylo skvělé. Až na jeden zápas, který nám úplně nevyšel. Skončili jsme pátí, takže za nás spokojenost. Určitě bychom se příští rok na turnaj rádi vrátili, pokud nám to vyjde,” řekl.

Atmosféra na hale byla velmi příjemná. Hráčky i hráči se nenechali úmorným vedrem vykolejit a podávali skvělé výkony za velkého fandění rodičů a dalších příznivců házené, kteří se přišli na zápasy podívat.

Nadšení z celého turnaje vládlo i mezi trenéry a chvály se dočkali i rozhodčí. „Pískali korektně, tak jak to má být. Jsou to profesionálové,“ zhodnotil jejich práci Dušan Frndalovitcs z HK Hodonín. „Jedeme od začátku bez prohry, takže jsme naprosto spokojení a organizace turnaje byla výborná,“ dodal v závěru.

O trochu méně spokojený s výkonem týmu byl Vlastimil Zachara z TJ Holešov. „Náš výkon by mohl být o kousek lepší. Musíme být přísní. Konkurence ale odpovídá tomu, co hrajeme. U kluků i holek byla hodně vyrovnaná. Organizace turnaje ovšem neměla chybu. Jen nás mrzí, že jsme nestihli aquapark,“ řekl.

Vedení Partner Cities Cupu pochválil i Tomáš Hývnar z KH Kopřivnice. „Organizace celého turnaje byla skvělá, nemáme žádnou výtku. Stejně tak se nám moc líbilo prostředí.” 

Nejde opomenout ani vyhlášení nejlepších hráčů celého turnaje. Za mladší žačky toto ocenění dostala Emilie Koštuříková a Mariana Faltisová za nejlepší brankářku. Za mladší žáky byl nejlepší hráč Adam Mrkvica a nejlepší brankář Jakub Pala. Gratulujeme čtyřem jmenovaným za skvělé výkony.

V neděli mladší žačky a žáci odehráli finálové zápasy v kuřimské sportovní hale. Ty rozhodly o konečném pořadí týmů.

Finální pořadí:

Mladší žačky: 1. HK Hodonín 2. TJ Holešov 3. DDM Strážnice 4. TJ Jiskra Havlíčkův Brod / 7. Kuřim

Mladší žáci: 1. TJ Sokol Sokolnice 2. SKKP Brno 3. TJ FS Napajedla 4. KH Kopřivnice / 8. Kuřim

Gratulujeme všem zúčastněným, kteří se sjeli z celé republiky a bojovali, jak nejlépe mohli. Po skončení tohoto úspěšného ročníku se už těšíme na další.

Podívejte se na fotky z celého víkendu ZDE.

-macer-