Turnaj dorostenek SmartZone Cup 2022

V neděli vyvrcholil v Kuřimi turnaj dorostenek SmartZone Cup 2022. Prvenství si na sever Moravy odváží tým Sokol Poruba před HC PSG Zlín. Třetí místo obsadil výběr JM kraje, za který nastupovala kuřimská děvčata.

Třídenní turnaj byl koncipován jako přípravný kemp před startem mistrovských zápasů druhé poloviny sezóny. Zápasový program byl nejen generálkou připravenosti družstev, ale také vhodným doplňkem pro tréninkové jednotky. Teoretickou přípravu absolvovaly týmy v klubovně sportovní haly, kde měly vymezené rezervace, nebo prostory sloužily pro výměnu zkušeností mezi trenéry. Interligové kluby jako Sokol Poruba a PSG Zlín využily možnost relaxace v aquaparku Wellness Kuřim a skvělé možnosti ubytování, které v Kuřimi poskytuje čtyřhvězdičkový hotel v golfovém rezortu Kaskáda.

Na poslední chvíli den před začátkem turnaje vypadl slovenský tým Iuventa Michalovce, neboť jedna z hráček měla pozitivní PCR test na covid-19, tudíž celý tým musel do karantény a nemohl do Česka odcestovat. Pořadatelé tak uvítali pomoc dorostenek z Veselí nad Moravou, které po rychlé domluvě dorazily jako náhradnice a zaplnily uvolněné místo v rozpise turnaje.

Speciální program kempu byl nastaven pro házenkářský tým JM kraje, který byl složen především z hráček domácí Kuřimi, ale také z hráček Ivančic, Újezdu u Brna nebo Bohunic. Během pátečních zápasů se kempu v početné sestavě účastnila také děvčata z Velkého Meziříčí. Program kempu za pořádající SK Kuřim připravil a vedl trenér Aleš Kořínek, který se jinak v kuřimském klubu věnuje chlapeckému dorostu.

Kuřimské hráčky měly cennou možnost zahrát si proti soupeřkám, které jsou v juniorském reprezentančím výběru. „Zapojení děvčat SK Kuřim považuji za velmi cennou přípravu. Zpočátku jsem měl obavu, jak obstojí v silné konkurenci, ale holky to zvládly skvěle. S hráčkami z okolních klubů navíc udělaly partu a ve společném týmu se podporovaly. Ve spolupráci dvojic a trojic se zápas od zápasu zlepšovaly. Konfrontace s prvoligovými týmy byla velmi dobrou zkušeností, kterou jinde nenajdeme. Z toho jsem byl nadšený a mám radost, že herně srovnání dopadlo poměrně dobře“, zhodnotil turnaj trenér kuřimských mladších dorostenek Marek Cienciala.

Hlavním partnerem turnaje byli město Kuřim a společnosti PFM service a Renfield, které mají na starosti otevření nových podnikatelských prostorů SmartZone v Kuřimi. Jednatel Pavel Prokš osobně dekoroval nejlepší tři týmy turnaje ve spolupráci s Michalem Hanákem, předsedou pořádajícího oddílu házené SK Kuřim.

Fotografie najdete ve fotogalerii z hracího dne v sobotu a v neděli včetně vyhlášení vítězů.

Z prvenství se radovala děvčata z Ostravy. Sokol Poruba sehrál vyrovnanou první polovinu utkání se  soupeřkami ze Zlína, ale v druhém poločase Ostravanky vzali pevně otěže utkání do svých rukou, jednoznačně souboj dvou nejlepších týmů turnaje vyhrály v poměru 30:20 a bez porážky opanovaly kuřimský turnaj. Příležitost k obhajobě bude mít Poruba znovu příští rok.

-pond-